Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Eğitime Destek Platformu Kahta İlçe Temsilcisi tarafından 103 emekli amiralin bildirisi düzenledikleri basın açıklaması ile kınadılar.
Skandal Bildiriye  Kahta'dan Sert Tepki

Cuma namazından sonra İlçe merkez Celalettin Camisi bahçesinde Eğitime Destek Platformu Kahta İlçe Temsilcisi tarafından düzenlenen basın açıklamasında emekli amirallerin hala eski Türkiye özlemi taşıdıklarını, fakat halkın bu gibi kirli oyunlara asla gelmeyeceğinin ifade edildiği açıklamayı Eğitime Destek Platformu adına Kahta TÜGVA ilçe başkanı Lütfü Başli yaptı.

Okunan açıklamada '' Vaktiyle aktif görevdeyken neye hizmet ettikleri herkesçe bilinen, eski Türkiye özlemiyle dolu amiral emeklisi bir grup, adeta muhtıra çağrışımı yaparcasına meşum bir bildiriye imza atmışlardır. Bu emekli amiraller; hadlerini aşmışlar, kendilerini bir şey sanmışlar ve eski Türkiye özlemiyle iktidara ve halka ayar verme cüretinde bulunmuşlar. Türkiye, eski Türkiye değildir. Belli ki emekli amirallerin bazısı bu hakikati hâlâ öğrenememiştir. Türkiye’de Montrö antlaşmasını tartışmaya açan ya da mavi vatandan taviz veren yoktur.

Aksine bugün Karadeniz’de doğalgaz bulan, Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin menfaatleri için dünyayı karşısına alan bir iktidar ve Türkiye vardır. Darbeler, cuntalar, muhtıralar ve bildiriler memleketi felakete sürükleyen kirli ve karanlık teşebbüsler olarak ülke tarihinde ve siyasi hafızamızda yer edinmiş ve maşeri vicdan bu girişimleri her daim ademe mahkum etmiştir. Milli iradeye, sivil siyasete, meşru hükümete, anayasanın varlığına ve demokratik mücadeleye karşı şer ve vesayet odaklarının hamlelerini akamete uğratacak ve çaresiz bırakacak olan milletin kendisi ve temsili iradesi olan Yüce Meclis’tir. Bu bildiri yok hükmündedir ve ayaklarımızın altındadır.''

Açıklamada, Türkiye’de; ABD ve AB’nin menfaatini Türkiye’nin menfaati zanneden şahsiyetsiz eziklerin devri çoktan kapandığını dile getiren Başli, bu bildirinin 103 emekli amiralin bildirisi ceberut ve tahakkümcü anlayışın ve zihniyetin tekrardan horlanmaya çalışıldığının tezahürü olduğunu, güçlü ve kararlı bir şekilde bu bildirinin karşısında durulmalı ve hukuk önünde mutlaka bu darbenin çöplüğünde kokuşmuş beyaz yakalı, sözde amiral denilen demokrasi ve vatan haydutları yargılanması gerektiği belirtildi.

Başli açıklamasını şöyle sürdürdü, ''Kahta Eğitime Destek Platformu olarak; halkın iradesi ve gücü üzerinde hiçbir güç ve irade tanımıyoruz. Ayrıca Kahta Eğitime Destek Platformu olarak beklentimiz; 103 Emekli cuntacı artığının defterinin dürülmesidir. Kendilerini bu ülkenin ve bu milletin üstünde görenlerin rütbeleri sökülmeli ve peygamber ocağı ordumuz ile ilişkileri kesilmeli. Bu 103 kullanışlı aparata alkış tutanlar da tarihin karanlık sayfasında yerini alacak ve gelecek nesillerin vicdanında mahkum edileceklerdir. Vatansızların güdümlü amirallerinden veya sivil ve de siyasi uzantılarından iyi niyet beklenmemelidir. Hazırız ve teyakkuzdayız.''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-04-09 15:26 tarihinde yayınlandı. 6903 Defa okundu.