Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman İl Temsilciliğinin Ederun Mektebi Projesi kapsamında Kahta TÜGVA İlçe Temsilciliğinin organize ettiği programda kendi alanında uzman davetliler ile öğrenciler buluştu.
TÜGVA'da  Uzman- Öğrenci Buluşması

Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman İl Temsilciliğinin Ederun Mektebi Projesi kapsamında Kahta TÜGVA İlçe Temsilciliğinin organize ettiği ‘’Hukuk- Tıp- Psikoloji Okulu’na’’ kendi alanında uzman davetlilerin katılımıyla bu alanları hedefleyen öğrencilere hem sunumlar yapıldı hem de öğrencilerin merak ettikleri konularda sordukları soruları cevaplandırdılar.

Kahta BİST Anadolu Lisesinde TÜGVA Hukuk Okulunun konuğu AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, TÜGVA TIP Okulunun konuğu Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Mehmet Şirik’ti. Yaklaşık 300 öğrenciyle güzel bir buluşma gerçekleştirildi.

Kahta Anadolu Lisesinde TÜGVA Tıp Okulunun konuğu Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ve TÜGVA Psikoloji Okulunun Konuğu Psikolog M.Batuhan Ağır’dı. Öğrencilerin program öncesinde Barış Harekâtına yönelik hazırladıkları koreografi  ve programın içeriği büyük bir ilgi gördü. Bu programda da yaklaşık 350 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kahta Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde TÜGVA Tıp Okulunun konuğu Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Mehmet Şirik’ti. Kendisinin de İmam Hatipli olması ve şuan güzel bir konumda olması öğrencileri heyecanlandırmıştı. Samimi ve manevi yönü yüksek bir sunumla yaklaşık 250 öğrencinin özellikle de ‘Corona Virisü’ ile ilgili sorularına cevap oldular.

Kahta TPAO Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde  TÜGVA Hukuk Okulunun konuğu AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış ve Adıyaman Barosu Kadına Hakları Komisyonu Başkanı ve TÜGVA Kadın ve Aile Koordinatörü Av. İlknur Tel Altıngök ve de  TÜGVA TIP Okulunun konuğu Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Mehmet Şirik’ti. İki seansta sunumların olduğu programda kız öğrencilerin yoğun ilgisi vardı. Yaklaşık 700 öğrenciyle tıp ve hukuk alanında güzel bir program icra edildi.

Programın son ayağı Kahta FEN Lisesinde gerçekleşti. TÜGVA Tıp Okulunun konuğu Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’tı. Başkan Kılınç, öğrencilik ve mesleki kariyerinin her aşamasını tüm ayrıntılarıyla anlattığı programda özellikle öğrencilerin inanarak ve isteyerek çalışmaları halinde her engeli aşacaklarını dile getirdiler. Daha sonra Adıyaman Barosu Kadına Hakları Komisyonu Başkanı ve TÜGVA Kadın ve Aile Koordinatörü Av. İlknur Tel Altıngök söz aldı ve hukuk kavramın vicdan ile cüzdan arasında kalmadan adil ve hür iradeyle yapılması gereken bir meslek olduğunu dile getirdiler.

 

Programa Adıyaman TÜGVA İl Başkanı İdris TOPRAK ve Kahta TÜGVA İlçe Temsilcisi Lütfü Başlı tüm katılımcılara teşekkür ederek bu programlarımızın tüm ilçelerimizle birlikte il merkezindeki okullarımızda da devam edeceklerini dile getirdiler. 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-13 10:52 tarihinde yayınlandı. 6259 Defa okundu.