Eğitim Bir Sen Kahta İlçe Başkan Adayı İsmail Tümer İlçe merkezindeki okulları gezerek meslektaşlarının sorunlarını dinledi.
Tümer, Okul  Ziyaretlerini Sürdürüyor

Eğitim Bir Sen Kahta İlçe Başkan Adayı İsmail Tümer İlçe merkezindeki okulları gezerek meslektaşlarının sorunlarını dinledi. 

Okulları dolaşarak öğretmenlere sendikal mücadele faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Eğitim camiasında ciddi rahatsızlık uyandıran mülakat sistemine dikkat çeken Başkan Adayı İsmail Tümer, “ Ayarı bozuk bir terazi ile hiçbir şeyi doğru ölçemezsiniz. 

“HER TÜRLÜ MÜLAKAT SİSTEMİNE KARŞIYIZ”

Bizler her türlü mülakat sistemine dün de karşı çıktık, bugün de yarın da karşı çıkmaya devam edeceğiz. Mücadelemiz sadece yönetici atamalarıyla sınırlı olamayacaktır. Sözleşmeli öğretmen atamalarına karşı duruşumuz nettir. Eşit işe eşit ücret, eşit muamele istiyoruz. Öğretmenleri gruplara ayırıp farklı muameleye tabi tutmanın sahip olduğumuz değerlerle ve adalet anlayışımızla bağdaşmadığını belirtmek isterim. Türkiye’de Mülakat sistemine karşı ilk tepki Kahta’da ortaya konulmuştur. Haksızlık kapımıza dayanmadan karşı çıkmak erdemdir. ‘Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ anlayışının sakat bir anlayıştır. Eğitim sorunlarını çözmek için ve ülkemizdeki eğitim politikalarını etkilemek için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

“SENDİKAL MÜCADELE İLKELER BAZINDA YAPILMALI”

Sendikal mücadelenin ilkeler bazında yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Adayı İsmail Tümer, “Ülkemizin geleceği kadar içinde yaşadığımız ilçemizin geleceği ve eğitimi içinde çalışacağız. Kahta ilçemizin her türlü sorununu bizim sorunumuz olarak görmekteyiz. Gençliğin sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz. ‘Gençlik elden gidiyor’ uyarılarını önemli buluyoruz. Bu sorunlara duyarsız kalmayarak çözüm arayacağız. Daha kaliteli bir eğitim ve yenilikçi müfredat politikaları için mücadele edeceğiz.

“BİZİM İNSANLIĞA ADALETTEN BAŞKA BORCUMUZ YOKTUR”

‘Bizim insanlığa adaletten başka borcumuz yoktur’ ilkesiyle hareket etmekteyiz. Sendikal mücadele ilkeler bazında yapılması gerekiyor. Sendikal mücadele bu günlere kadar kolay gelinmedi. Bu yolda bedel ödeyen başta Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan ve diğer fedakar öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-09-26 18:30 tarihinde yayınlandı. 1391 Defa okundu.