Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, 2018-2019 eğitim öğretim yılı döneminin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tünçmenden, Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusu, tatlı telaşı ve ortak heyecanın yaşandığını belirten ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, mesajında şu ifadelere yer verdi. 

"Eğitim, çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen, tecrübe ve birimkiler ışığında yenilenen bir süreçtir. Bu süreç içerisinde toplumu yücelten, insanlığa yön veren en önemli etkendir. Medeniyetlerin inşasında önemli bir konumda bulunan nesiller, ancak eğitim ile yetiştirilebilir. Medeniyetlerin inşasında tarihi değerlerine bağlı, bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donanmış, milli ve insanı değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek eğitimin en önemli hedeflerindir birisidir.

Nitelikli bir eğitimin, toplumumuzun her bireyine en üst seviyede verilmesi amacıyla öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler olarak değil, milli ve manevi değerlerine sahip, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri gelişmiş bireyler olarak da yetiştirmeyi önceliklerimiz arasında görüyoruz”

 ÖĞRETMENLER..

Öğretmenlerin, nesillerin yetişmesinde ve geleceğin inşasında en büyük güç olduğunu söyleyen Müdür Tünçmen, gelecek nesillerimize milli değerlerimizi, tarihimizi ve kültürümüzü sizlerin desteği ile aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Kültürümüzün aktarılmasında, ülkemizin güçlü yarınlara ulaşmasında en etkin rolü siz üstleneceksiniz. Çağın yeniliklerine hakim olan, üretebilen, bilim ve teknolojide geleceğe yön veren nesiller yetiştirmek için çıktığımız bu yolda birlikte omuz omuza yürüyeceğiz” dedi.

 VELİ, OKUL VE ÖĞRETMEN İŞ BİRLİĞİ

Geleceği inşa etme yolunda ilerleyen öğrencilere, en büyük desteği velilerinin verebileceği kaydeden Müdür Tünçmen, “Kıymetli velilerimiz, eğitim, öz veri isteyen ve uzun vadeli bir süreçtir. Bu süreç içerisinde çocuklarımıza en büyük sizler vereceksiniz. Ülkemizin güç yarınlara ulaşması yolunda öğrencilerimizin gayreti kadar sizlerin çocuklarımıza vereceği destek ile mümkündür. Eğitime gösterdiğiniz ilgi ve yaklaşım, çocuklarımızın eğitim hayatında son derece önemlidir. Bu vesile ile çocuklarımızın başarılarında ve başarılarının daim olması yönünde desteğinizi önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Müdür Tünçmen, "Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olarak hayata bakabilmeniz geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Başarı düzenli ve sürekli çalışmayla gelir. Hiçbir başarı tesadüfi değildir."tavsiyesinde bulundu.

Kahta  Haber

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-09-05 06:09 tarihinde yayınlandı. 1177 Defa okundu.