Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen Ufka Yolculuk 7 Bilgi ve Kültür Yarışması’nın ilk aşaması 17-18 Şubat 2019 tarihlerinde online sınav olarak gerçekleşti .
Ufka Yolculuk 7 sınavı

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması hakkında bilgi veren KAHÇEV DERNEĞİ Başkanı Muhittin KUCAK "Kaybedeni Olmayan Yarışma" temasıyla yedincisi düzenlenen; dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye'nin tüm illerinden katılımcıların yarıştığı Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasının bu yılki konusu; "Güzel Ahlak" idi.

İlk yılında Ömer Nasuhi Bilmen’in “Büyük İslam İlmihali”, ikinci yılında “Kur-an-ı Kerim Meali”, üçüncü yılında “Kur’ân-ı Kerîm’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi”, dördüncü yılında “Hadis”, beşinci yılında "Kur'an-ı Kerim Meali", altıncı yılında ise " Kur’an ve Sünnet" bütünlüğü konularında düzenlenen yarışmalara dünyanın 65 ülkesinden, Türkiye'nin tüm illerinden ve cezaevlerinden milyonlarca kişi katıldı.

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen Ufka Yolculuk 7 Bilgi ve Kültür Yarışması’nın ilk aşaması 17-18 Şubat 2019 tarihlerinde online sınav olarak gerçekleşti  ve ikinci aşaması olan yazılı sınav 17 mart 2019 tarihinde Türkiye genelinde gerçekleşti.

Yarışma, ilkokul, ortaokul, lise ve 18 yaş altı Arapça kategorilerinde gerçekleştirildi. Yarışmaya 81 ilden 529 bin öğrenci katıldı. Şubat ayında yapılan online ön eleme sınavında başarılı olan öğrenciler  17 Mart Pazar günü yazılı sınava girdi.

Yarışmanın KAHTA  ilçe organizasyonunu KAHÇEV  kulübümüz  yürütmekte olup ilçemizde yarışmaya  2 binin üzerinde öğrenci kayıt yapmıştır. Kayıt yapan öğrencilerin 1231 tanesi online sınavda başarılı olarak yazılı sınava girme hakkına sahip olmuştur. İlçemizde 5 okulda düzenlediğimiz yazılı sınava 911 öğrenci katılım sağladı ve dereceye giren yarışmacılarımıza okullarında ödül töreni yapılarak toplamda 6000 tl para ödülü,2500 tl yardım çeki,kupa ve madalyalar verildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-04-30 14:14 tarihinde yayınlandı. 1903 Defa okundu.