Kahta Yahya Kemal İlkokulunun yer aldığı “Global Guards” eTwinning projesi büyük bir heyecan ve motivasyonla devam ediyor.
Yahya Kemal İlkokulu "Global Guards" E-Twinning Projesine Katıldı

Avrupa Komisyonu'nun e-öğrenme programının ana hareketi olarak başlatılan ve  2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+'a, entegre edilen eTwinning projesine Yahya Kemal İlkokulu da katıldı.

Proje İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Erasmus+ Akreditasyon programı çerçevesinde oluşturulmuştur. Projeyi İspanya, Arnavutluk, Polonya, İtalya , Romanya’daki okullardan da katılım sağlayan 123 öğrenci ile yürütülüyor. Yahya Kemal İlkokulu Müdürü Ali Yıldız Proje ile ilgili şunları belirtti: Projenin okulumuz  İngilizce öğretmeni Sacide KOÇ tarafından yürütüldüğünü, proje, gelecek nesillerin küresel ısınma ve iklim değişikliği kriziyle mücadele edebilmesi, gezegenimizin birbirine bağlı yaşam döngülerini ve biyoçeşitliliğini korumak için öğrencilerimizin farkındalık ve bilgilerini arttırmak amacıyla kurulmuştur. Bu bağlamda e-öğrenme uygulamaları ,dijital oyun, arttırılmış gerçeklik, outdoor learning gibi yöntem ve teknikler kullanılarak çalışmalarımıza yön vermekteyiz .Bunun yanı sıra öğrencilerimiz Avrup'da yaşayan akranları ile işbirliği, iletişim içerisinde olup ve teknolojik yeniliklerle beslenerek kendilerine olan özgüvenlerini hayatlarına entegre etmeyi tecrübe etmiş olacaklarını dile getirdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-04-18 14:46 tarihinde yayınlandı. 5223 Defa okundu.