Yazar Ali Bozkurt’un Kayıhan Yayınları arasından biri dini konularda (Kur’an’da İnsanın Nitelikleri) diğeri roman (Farklı Dünyalar) olmak üzere iki eseri yayınlandı
Yazar Ali Bozkurt’tan İki Eser

Kur’an’da İnsanın Nitelikleri isimli kitapta şu on üç soruya cevap veriliyor:

 

Her insan, tabii olarak şu on üç sorunun cevabını merak eder: 1-İnsan nasıl yaratılmıştır. 2-İnsanın üstün ve zayıf nitelikleri nelerdir? 3-Kur’an’da, bütün insanlara hitap edilmesinin hikmeti nedir? 4-İnsan, nefsi konusunda hangi bilgilere sahip olmalıdır? 5-İnsanın, cüzi iradesi konusundaki iradesi nasıl olmalıdır? 6-İnsan, nelerden sorumludur? 7-İnsan, doğru yolu bulmak için ne yapmalıdır. 8-Yeryüzünde insana hizmet etmekle görevlendirilen varlıkların misyonlarını nasıl değerlendirmek gerekir? 9-Allah’ın lanetlediği insanlardan olmamak için neler yapmak gerekir? 10-Bilinmeyen beş şey hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? 11-İnsan, kötü nazardan etkilenmemek için neler yapmalıdır? 12-İnsanın, bu dünyadaki en önemli düşmanları kimlerdir? 13-İnsanın, Allah’ın mescitleriyle ilgisi nasıl olmalıdır?

Yazar Ali Bozkurt’un yayınlanan ikinci eseri ise Farklı Dünyalar isimli roman.

Farklı Dünyalar isimli romanda iş adamı ve siyasetçi bir babanın, üvey anne elinde kalan lise öğrencisi kızı ile arkadaşlarının yaşadıkları ve  Türkiye’deki sosyal değişim anlatılıyor.

Romana Farklı Dünyalar iminin verilmesine neden olarak görülebilecek bazı satırlar şöyle:

 

Altı kişilik grup içinde dört farklı dünya çıkmıştı ortaya: İlki, Sultan Hanım ile Muazzez Hanım’ın gizli ittifakları. İkincisi, Servet’in kendini ele vermemekle birlikte tehlikeli bir yönü olduğunu belli eden karanlık dünyası.

Üçüncüsü, Fikret Bey ile Muzaffer Bey’in kazanma hırsı üzerine kurulan seçim dünyası. Dördüncüsü ise, benim diğer üç dünya ile hiç ilgisi olmayan her türlü şaibeden uzak saf dünyam. Bu dört dünyanın çarpışmasından ortaya nasıl bir dünya çıkardı? Ayrıca çevremdeki insan sayısı arttıkça, kurulmak istenecek dünya sayısı daha da artmaz mıydı? Başkasının dünyası hesaba katılmadan kurulmaya çalışılan her yeni dünya, yeni bir çatışma demek olduğuna göre, ben kendimi nasıl koruyacaktım? Bütün bu farklı dünyalar ve bu dünyalar arasında kaçınılmaz görünen çatışmalar arasında, meçhul da olsa, kendime, rahat konuşup içimi dökebileceğim bir arkadaş edinmemden daha doğal ne olabilirdi. Sevgili meçhul arkadaş! Kendi dünyamı sana açarken hep samimi olacağımdan hiç şüphen olmasın. Arkadaşlığımı kabul edip gönlünü bana açtığın için yürek dolusu teşekkürler…

Kitaplara Kayıhan Yayınları ile Kitapyurdu sitesinin yanı sıra diğer dağıtım ağlarından ulaşılabilir.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-07-19 16:33 tarihinde yayınlandı. 2349 Defa okundu.