Kahta Halk Eğitimi Merkezinde üniversiteye hazırlanan mezun öğrencilere etkili ders çalışma, motivasyon ve YKS’ ye hazırlık hakkında rehberlik sunumu yapıldı.
YKS’ ye Yönelik Seminer

            Rehberlik Araştırma Merkezinin uzman rehberlik öğretmenleri tarafından Halk Eğitim Merkez´inde lise mezunu üniversite sınavına hazırlık destek kurslarına kayıtlı öğrencilere yönelik  YKS sınavı hakkında bilgi verildi ve öğrencilerin başarı, motivasyonlarını arttırmaya yönelik verimli bir seminer yapıldı.

Seminer sürecinde sınav sistemindeki değişiklikler, konu soru dağılımları, hangi derse nasıl çalışılmalı, motivasyonu yükseltip stresi normal seviyelere indirme sonucunda başarı artacağı YKS konuları  hakkında bilgi verildi. Öğrenciler üzerinde oldukça etkili olan seminer sonucunda öğrencilerin soruları alındı ve öğrencilerin rehberlik hizmetine ihtiyaç duymaları durumunda kurumumuz rehberlik öğretmenlerinden her zaman yardım alabileceklerine yönelik bilgi verildi.

             Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Güllü, semineri veren rehberlik öğretmeni Yasin Orman  ve RAM  kurum müdürü Murat Ardıç ayrı ayrı  teşekkür etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-11-01 09:36 tarihinde yayınlandı. 1409 Defa okundu.