Kahta ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan Yönetici ve Öğretmen Gelişimi Programı(YÖGEP) kapsamında okul müdürleri ve yardımcıları bir araya geldi.
YÖGEP Çalışmaları Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında bulunan yöneticilerin gelişimini esas alan YÖGEP çalışmaları tüm hızıyla ediyor.

Her ay düzenlen YÖGEP kapsamında okul müdürleri ve yardımcıları eğitim üzerine çeşitli istişarelerde bulunuyor.

MEB’in 2023 vizyon belgesinde yayımlanan YÖGEP ile okul müdürleri ve yardımcıları, Aralık ayı programında Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Bölümü Dr. Hacı Çiçek, Hz. Muhammed’in insanlarla iletişimi, sosyal ilişkileri ve uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Kahta Gençlik Merkezi Has Odasında düzenlenen program, Kahta Şehit Nazif Kaplan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Adem Yavuz’un bir sonraki YÖGEP toplantısının gündem başlıklarını okuması ve bilgi vermesi ile sona erdi.

Aralık ayı toplantısına, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Öner, Okul Müdürleri ve Okul Müdür Yardımcıları katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-28 15:34 tarihinde yayınlandı. 1421 Defa okundu.