Köylü vatandaşlarla birlikte fıstık toplayan Vali Çuhadar, Besni’nin tarımsal üretiminde önemli bir yere sahip olan antep fıstığı hasadında çiftçilere bol ve bereketli bir hasat geçirmeleri temennisinde bulundu.
Besni'de  Fıstık Hasadı Başladı

Besni ziyaretinde Vali Çuhadar’a İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık ve Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas eşlik etti. 

Vali Çuhadar’ı ve beraberindeki heyeti Besni Kaymakam Vekili Mutlu Köksal ve ilçe yöneticileri karşıladı. 

Vali Çuhadar, Besni ziyareti kapsamında ilk olarak İl Özel İdaresinin desteğiyle çevre düzenleme çalışmaları yapılarak işletilmesi için Besni Belediyesine devr edilen Su Gözü mesire alanında incelemelerde bulundu. 

Buradaki incelemelerin ardından Vali Çuhadar ve beraberindeki heyet, Suvarlı Beldesine geçerek Belediye Başkanı Gülfer Ağır’ı ziyaret edip, belediyenin yürüttüğü faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

Suvarlı Belde meydanında vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Çuhadar, vatandaşlarla sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi. Vatandaşlar ise beldelerini ziyaret ederek, taleplerini dinleyen Vali Çuhadar’a teşekkürlerini iletti. Suvarlı’daki temaslarının ardından Köseceli Beldesine geçen Vali Çuhadar, Belediye Başkanı Kerim Turgut’u ziyaret ederek, belediyenin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

Belediye ziyareti sonrası Köseceli halkıyla buluşan Vali Çuhadar, belde halkının sorun ve taleplerini dinledi. Vali Çuhadar, Köseceli Beldesindeki temasları kapsamında ilçe ekonomisinin en önemli gelir kaynaklarından biri olan fıstık hasadına katıldı. 

Köylü vatandaşlarla birlikte fıstık toplayan Vali Çuhadar, Besni’nin tarımsal üretiminde önemli bir yere sahip olan antep fıstığı hasadında çiftçilere bol ve bereketli bir hasat geçirmeleri temennisinde bulundu. 

Vali Çuhadar, Besni programının son bölümünde 2017 yılında Bitlis il merkezinden Hizan İlçesine intikal esnasında bölücü terör örgütü mensuplarının daha önce yola tuzakladıkları EYP'nin infilak etmesi sonucu şehit olan Astsubay Üst Çavuş Recep İnce’nin Köseceli Beldesindeki kabrini ziyaret ederek dua etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-09-14 09:38 tarihinde yayınlandı. 4496 Defa okundu.