AK Parti Kahta Belediye Başkanı Aday Adayı Ramazan çakmak, seçim çalışmaları kapsamında Kahta Badem ve Fıstık İşletme tesisini ziyaret etti.
Çakmak Çalışmalarını Sürdürüyor

AK Parti  Kahta Belediye  Başkanı  Aday Adayı  Ramazan çakmak, Kahta  Küçük Sanayi  sitesi esnafını ziyaret ettikten sonra Kahta Organize  Sanayi  Bölgesine  giderek  faaliyet gösteren tesisleri  ziyaret  ederek işveren ve işçiler  ile  sohbet etti.

Kahta'nın daha  önce  bir  Küçük Sanayi  sitesinin olmadığını,  Kahta Organize  Sanayi  Bölgesinin hayal olduğunu, fakat  hükumetin atmış olduğu  ekonomi kalkınma hamleleri ile  çağ atladaığını  söyledi.

Ramazan Çakmak daha Kahta Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Kahta Badem ve Fıstık İşletme tesisini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yetkililer  Kahta Organize Sanayi Bölgesinde 16.552,95 metrekare alan üzerine kurulan Tarım Kredi Birlik A.Ş. Kahta Badem ve Fıstık İşletme  tesisin yılda 3000 ton badem ve 3000 ton fıstık işlenmesi hedeflendiklerini  kaydettiler.

Çakmak  bu tesisi  gezip görmenin gurur  verici  olduğunu  ifade  ederek, bu  kadar  güzel bir  tesisin buraya açılmasında emeği geçen herkese  teşekkür etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-11-02 11:21 tarihinde yayınlandı. 3196 Defa okundu.