Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatan, geçen yıl Mart ayından bu yana tamamen ya da kısmi olarak kapanan işletmelerin salgın nedeniyle zor durumda olduğunu belirtti.
Çatan: Esnaf Acil Destek Bekliyor

Kahta ilçesinde Yeni Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatan, devletin esnafa bir yıl geri ödemesiz olmak şartıyla en az 20 bin TL faizsiz kredi desteğinde bulunması gerektiğini ifade etti.

Esnafın salgın dolayısıyla alınan tedbirlerden etkilendiğine işaret eden Yeni Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatan, geçen yıl Mart ayından bu yana tamamen ya da kısmi olarak kapanan işletmelerin salgın nedeniyle zor durumda olduğunu belirtti.

Başkan Çatan, yaptığı açıklamada; “Özelikle düğün salonları, kafeler, spor salonları, kıraathaneler, çay ocakları gibi iş yerleri kapanan veya çalışma saatleri sınırlandırılan esnafın vergi, prim, kredi, kira ödemeleriyle elektrik, su ve doğal gaz faturalarını ödemekte sıkıntı çekmektedirler. Esnafımızla bu esnaf kesimlerimize ivedilikle nakdi destek tekrar sağlanmalı. İş yerini iş yokluğundan kapatmak zorunda olan esnafımızın ayakta kalabilmesi için devletimizin esnafımıza bir yıl geri ödemesiz olmak şartıyla en az 20 bin TL faizsiz kredi desteğinde bulunmalıdır. Böyle bir imkan sağlandığı takdirde bu para esnafımızın sıkıntılarını bir nebze de olsa hafifletir. Böylece sıkıntılarını gideren esnaf önüne bakarak tekrar canlanmaya başlar. Aksi durumda iş yapamayan ve yeni ürün alamayan esnaf borçlanmaktan ve iş yapamamaktan iş yerini kapatmak zorunda kalacaktır. Temennimiz devletimizin sesimizi duyması ve bu duruma bir an evvel destek olmasıdır” şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-01-25 10:37 tarihinde yayınlandı. 4841 Defa okundu.