Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında Kahta Ziraat Odası Eğitim Salonundan bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Çiftçiler Hibe Konusunda Bilgilendirildi

Adıyaman Tarım ve Orman il Müdürlüğün organize ettiği 14/3. Etap, Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında Kahta Ziraat Odası Eğitim Salonundan bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Toplantıya Adıyaman Tarım ve Orman Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Nusret GÜNGÖRMÜŞ ve personelleri Ziraat Mühendisi İlker YENER, Veteriner Hekim Ayhan ÇELİKTEN, Kahta Tarım ve Orman İlçe Müdürü Sayın Zülkif ORAK ve kurum personelleri, Kahta Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fatin Rüştü Zorlu TURANLI, teknik personel ve çiftçiler katıldı.
Aile işletmeciliği faaliyetlerin altyapı sistemleri yatırımları, arıcılık ve arı ürünlerine yönelik yatırımlar, bileşim sistemleri ve eğitim yatırımları, el sanatları ve katma değerli ürünlere yönelik yatırımlar, ipek böceği yetiştiriciliği yatırımları, su ürünleri yetiştiriciliği yatırımları, makine parkı yatırımları, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yatırımları konusunda Adıyaman Kırsal Kalkınma ve Örgütleme Şube Müdürlüğü Personeli Ziraat Mühendisi İlker YENER katılımcılara bilgi verdi.
%50 hibe desteği kapsamında yer alan makine ekipman konusunda Adıyaman Kırsal Kalkınma ve Örgütleme Şube Müdürlüğü Personeli Veteriner Hekim Ayhan ÇELİKTEN tarafından katılımcılara bilgi verildi.
Yapılan toplantıda katılımcılara bakanlığın başlatmış olduğu 14/3. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesinden çiftçilerimizin nasıl faydalanacakları, nasıl bir yol izleneceği konusunda katılımcılara bilgi verildi.
Toplantı sonunda soru cevap yapıldı. Akabinde Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu TURANLI söz alarak, bu toplantıda emeği geçenlere teşekkür ederek, çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu konularda her zaman elimizden geleni yaparak. Bu tür çalışmaların devam edeceğini ve bu bilgilendirme toplantısının çiftçilerimize hayırlı olmasını diledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-12-16 19:26 tarihinde yayınlandı. 3062 Defa okundu.