Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında çiftçilere bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Çiftçiler kırsal kalkınma destekleri konularında bilgilendirildi

Kahta Ziraat  Odası  toplantı salonunda, Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 14. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında çiftçilere yönelik  bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda  konuşan, Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas 14. etap kapsamında % 50 hibe destekli programın 5 yıl boyunca devam edeceğini, ilimizde proje uygulamak isteyen yatırımcılar için il ve ilçe müdürlüğümüzün bilgi ve desteğinin her zaman devam edeceğini belirtti.

Tarıma dayalı ekonomik yatırım konuları, kırsal ekonomik altyapı yatırım konuların ele alındığı toplantıda, yeni tesis yapımına destek, mevcut olan veya yarım kalmış yatırımlara da hibe desteği, hibe destek miktarları, projelerin ne zaman başlanacağı ve sona ereceği  başlıkları altında çiftçilere bilgi verildi.

Toplantı karşılıklı fikir alış verişi ve soru cevapların ardından sona erdi.

Toplantıya Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas, İl Müdür Yardımcısı Nihat Yılmaz, Kahta Tarım ve Orman İlçe Müdürü Zülküf Orak, Kahta MYO Müdürü Mehmet İnan, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Turan, Kahta Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, Kahta Badem Birliği Başkanı Sayın M. Sena Yıldırım, Kahta Süt Birliği Başkanı Deniz Alan, teknik personel ve çiftçiler katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-01-11 22:36 tarihinde yayınlandı. 4733 Defa okundu.