Kahta ziraat odası başkanlığı BASF bölge yetkililerle görüşüp çiftçilerimizin karşılaşacağı hastalık ve zararlılara karşı alınacak önlemlerle ilgili toplantı düzenledi.
Çiftçilere Eğitim Verildi

Yapılan toplantıya Kahta Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinden Dilek İnan, Basf güneydoğu teknik destek uzmanı Emin Bayram, Basf satış yöneticisi Şerif Esin, ilçemizde görev yapan tarım danışmanları, ilaç bayileri ve değerli çiftçilerimiz katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Kahta Ziraat Odası Başkanı Sayın Fatin Rüştü Zorlu Turanlı ‘’ Bu yıl yağışların artışından dolayı çiftçilerimizin ekmiş olduğu ürünlerde görülebilecek hastalıklar ve bu hastalıklarla nasıl mücadele edileceği konusunda çiftçilerimize bilgi verilme ihtiyacı duyduk. Bu ihtiyacımızın BASF bölge yetkilileri ile ortaklaşa hareket ederek çiftçilerimize  hububatta ve nohutta hastalık ve zararlılar konulu eğitim düzenleyerek çiftçilerimiz ürünlerinde kaliteli ve yüksek verim almalarını hedefliyoruz.’’ dedi.

 Basf güneydoğu teknik destek uzmanı Z. Müh. Emin Bayram söz alarak, arpa ve buğdayda kök hastalıkları, yaprak hastalıkları ve nohutta Antraknoz hastalığı hakkında bilgi verip, çiftçilerimizin arazilerini kontrol edecekleri zaman bu verilen bilgiler göz önünde bulundurup, hastalığı tespit edebilecekler.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Sayın Fatin Rüştü Turanlı; çiftçilerimizin üretim safhasında tarım danışmanlarımızla beraber her zaman çiftçilerimizin yanında olduklarını, ihtiyaç duyulan konularda bu tür eğitimlerin devam edilecektir. Turanlı, eğitime katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür eder, çiftçilerimize bereketli bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-29 14:49 tarihinde yayınlandı. 3701 Defa okundu.