Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen tören ile çiftçilere 30 bin adet nar fidanı dağıtıldı.
Kahta'da 30 bin nar fidanı dağıtılacak

Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi destekli meyveciliği geliştirme projeleri kapsamında Kahta ilçesinde ki üreticilere 30 bin adet nar fidanı dağıtımı töreni düzenlendi. Törende açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Selami Korkutata, halkın bir kısmının tarımla geçimini sağladığı ilçelerinde fidan dağıtımının çok önemli olduğunu, bu dağıtılan fidanlar ile binlerce dönüm arazinin nar bahçesine dönüşeceğini ve üretilen bu ürünlerin sanayi bölgelerinde üretilerek katma değere dönüşeceğini kaydetti.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise ürünleri çeşitlendirmek ve zenginleştirmek için ürünler ile toprağı buluşturmanın en büyük hedefleri olduğunu, Adıyaman genelinde 100 bin nar fidan dağıtarak çiftçilere destek olacaklarını söyledi.

dan dağıtım törenine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, İlçe Kaymakamı Selami Korkutata, Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, Bölükyayla Belediye Başkanı Gaffari Akkuşİl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas, İl, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kahta Ziraat Oda Başkanı Rüştü Turanlı, ve çiftçilerimizin katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-11-20 14:56 tarihinde yayınlandı. 2936 Defa okundu.