Kahta Halk Eğitimi Merkezinde Ücretli Öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı
Kahta'da Özel Eğitim Uygulamaları Kursu

Kahta’da özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

 

Halk Eğitim Merkezi ile Rehberlik Araştırma Merkezi´nin (RAM) iş birliğiyle açılan ücretli öğretmenler için Özel Eğitim Uygulamaları Kursu´na üniversite mezunu öğrencilerden yoğun ilginin olduğu gözlemlendi.

Halk Eğitim Merkezi´nde açılan 80 saatlik kursa 36 kursiyer katılarak, özel eğitimde etik değerler, özel eğitime giriş, yasalar ve özel eğitim, engellilere yönelik tutumların değiştirilmesi gibi çeşitli eğitimler alıyor.

Kurum Müdürü Ramazan Güllü, şunları söyledi: "Kursumuz, Özel eğitim okullarında,özel eğitim ya da hastane sınıflarında, hayatboyu öğrenme kurumlarında ve evde eğitimhizmetleri kapsamında ücretli öğretmen olarak görev almak isteyenlerin, özel eğitim konusunda bilgi ve duyarlılığını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir. Burada 36 kursiyerimiz bulunmaktadır,eğitimde ücretli olarak  Bu kursumuzu alan arkadaşlar ne tür yerlerde çalışabilirler? Özel eğitim sınıfında, özel eğitim uygulama merkezinde, iş uygulama merkezinde, hastanede eğitim ve evde eğitimde çalışabilirler. Kursumuz 80 saatlik bir kurstur.’’

Kursiyerlerden Yasemin Bozan da ücretli öğretmenlerin donanımlı olmaları gerektiğini düşündüğü için kursa katıldığını söyleyerek, "Halk Eğitim Merkezinde böyle bir kursun açıldığını duyunca çok sevindim.Bu kurs için İstanbul’dan geldim. Bundan sonra öğrencilerime daha çok faydalı olabilirim. Gittiğim yerlerde donanımlı olduğum için onları eğitebilirim. Biz burada engelli öğrencileri nasıl eğitmemiz gerektiğini ve onlara daha iyi nasıl yardımcı olabileceğimizi öğreniyoruz." ifadelerini kullandı.

 Kurum Müdürü Ramazan Güllü’’ Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına 200,KPSS kursumuzda 47, DGS kursumuzda 26 kursiyerimiz var.Kurum olarak her gün kurs çeşitliliğini artırmaya çalıştıklarını, eğitimin her alnında farkılı kurslar açarak ihtiyaca cevap vermeye çalıştıklarını, şu ana kadar 2300 civarında kursiyere ulaştıklarını, yılsonu hedeflerinin ise 8000-10000 kursiyer olduğunu ifade etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-24 09:49 tarihinde yayınlandı. 2851 Defa okundu.