Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Şehit Murat Toprak Ortaokulu öğretmenleri,öğrencilere sosyal medya uygulamaları ile eğitim vermeye devam ediyor.
Kahta'da Sosyal Medya Üzerinden Eğitim

Şehit Murat Toprak Ortaokulu idarecileri, Korona virüsü sebebiyle okullara verilen zorunlu arada öğrencilerin bu süreçten olumsuz etkilenmemesi için bir dizi tedbir aldıklarını açıkladı.

Okul idarecileri tarafından kurulan sosyal medya uygulamalarındaki guruplarda görüntülü olarak öğrencilere eğitim veriliyor.

Oluşturulan gurup üzerinden öğrencilere kitap okuma ve kitap özeti çıkarma, Eba’da takip edilen konu ile ilgili olarak Eba not defteri tutma ve ödevler verilirken ayrıca öğrencilerin interaktif uygulamalar ile günlük olarak ödevlendirilip takip ediliyor. 

Öğrencilerin uygulamadan çok memnun kaldığını ifade eden  Okul Müdürü Erdal Korkut, “Salgın hastalık sebebiyle okullara verilen zorunlu arada biz öğretmen arkadaşlarımızla istişarelerde bulunduk. Bu çerçevede öğrencilerimizin bu süreci en iyi şekilde değerlendirilmesi için sosyal medya uygulamaları üzerinden sınıflar guruplar oluşturduk. Bu gruplar üzerinden öğrencilerimiz günlük kitap okuyor. Bakanlığımızın Eba ödevleri bu şekilde kontrol ediyor. Eba ile ilgili ayrıca biz sonradan okul açıldığından bunları değerlendirmek üzere bir ama not defteri tutturuyoruz. Bunu önemsiyoruz.  Onun haricinde sosyal medya grupları üzerinden ödevler veriyoruz. Günlük ödevler veriyor. Evde Eba ödevleri haricinde. Tabi süreç uzayınca öğrencilerimiz haklı olarak okullarını, öğretmenlerini özlediler.  Biz bunu nasıl aşarız diye düşündük. Sonra sosyal medya grupları üzerinden öğrencilerimizle üçerli dörderli guruplar halinde görüşmelere başladık öğretmen arkadaşlarımızla beraber. Bu şekilde öğrencilerimiz velilerimiz bu uygulamayı görünce çok sevindiler. Çok memnun oldular. Çocuklar öğretmenlerini karşılarında interaktif de olsa görünce heyecanlandılar. Bu şekilde çalışmalarımız devam ediyor.” Diye konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-04-02 14:00 tarihinde yayınlandı. 6769 Defa okundu.