Kahta Ziraat Odası başkanlığında, Avrupa Birliği Finansmanı ve Dünya Bankası kontrolünde ‘’Tarım sektöründe kayıtlı istihdam desteği projesi’’ konulu toplantı yapıldı.
Tarım sektöründe kayıtlı istihdam desteği projesi

Toplantıya Tarım sektöründe kayıtlı istihdam desteği projesi Adıyaman Saha Sorumlusu Halit DİREK, Kahta Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Fatih ÇELİK, Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülkif ORAK, Sert Kabuklu Meyve Yetiştiriciler Birlik Başkanı Sena YILDIRIM, Adıyaman Süt Birliği Başkanı Deniz ALAN,Kahta Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Rüştü Zorlu TURANLI, ZNT Firmasının Yetkili Kurucusu Tarık KUBİLAY ve değerli çiftçiler katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu TURANLI, bölgemiz için önem arz eden istihdam sorununa çözüm olabilecek bu projenin bölgemiz için hayırlı olmasını, ve çiftçilerimizin tarlasında kaliteli ve yüksek verim alabilmelerinin sağlanması için her konuda çiftçilerimizin yanında olduklarını ve olacaklarını dile getirdi.

‘’Tarım sektöründe kayıtlı istihdam desteği projesi’’ konusunda Proje Koordinatörü Halit DİREK söz alarak proje hakkında katılımcılara bilgi verdi, Çiftçilerimizin bu projeden nasıl yararlanılacağı hangi kurum üzerinde başvurabileceklerini, başvuru yapacak çiftçilerin hangi evrakları hazırlayıp hangi kuruma başvurmaları konusunda bilgi verdi. Direk, bu proje sayesinde dünya bankasının destekleriyle çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu teknik personel ve işçi ihtiyaçlarını karşılamak, bu şekilde ekonomik yönden çiftçilerimize desteklerini sağlamaktır.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu TURANLI Bu projeden faydalanmak isteyen çiftçilerimizin, Kahta Tarım ve Kredi Kooperatifinden bilgi alıp, ve müracaat edebileceklerini söyledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-02-21 09:07 tarihinde yayınlandı. 1791 Defa okundu.