AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, baraj inşaatları devam etmekte olan Koçali ve Gömükan Barajı'nın sulama inşaatının yapımına başlanacağını açıkladı
Topraklarımıza Koçali ve Gömükan  Can Suyu Gelecek

Aydın, yazılı açıklamasında, Adıyamanın öncelikleri arasında yer alan ve büyük önem verdikleri sulama çalışmaları ve yatırımlarında her geçen gün yeni bir hamle, yeni bir gelişmeyle hemşerilerinin karşısına çıkmaktan gurur duyduklarını ve  mutlu olduklarını ifade etti.

"Çiftçimizin yüzünü güldürmek için, bereket için, rahmet için gayretlerimiz olanca hızıyla sürecektir"

İnşaatları devam eden Koçali ve Gömükan Barajlarına yönelik daha önce yapılacağını duyurdukları söz konusu ihalelerin değerlendirme süreçlerinin sonuçlanarak, kesinleştiğini aktaran Aydın, şöyle devam etti:

"Bu bağlamda halihazırda baraj inşaatları devam etmekte olan Koçali Barajı ve Gömükan Barajı'nın şimdi de sulama inşaatları yapılacaktır. Bu önemli yatırımların tamamlanarak topraklarımızın suyla, rahmetle, bereketle kavuşacağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Adıyamanımız ve ilçelerimizde sulama anlamında tek karış toprak kalmayana kadar çalışmalarımız önceden olduğu gibi her daim devam edecektir. Özellikle sulama ve tarımda çağ atlayan bir Adıyaman olma noktasında atılan bu adımlar ilimizde ve ilçelerimizde sonuna kadar devam edecek olup, çiftçimizin yüzünü güldürmek için, bereket için, rahmet için gayretlerimiz olanca hızıyla sürecektir.

Adıyamanımız için her alanda olduğu gibi, bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, milletvekilli arkadaşlarımız, DSİ Genel Müdürümüz ve ekibiyle, emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Koçali ve Gömükan barajlarının sulama inşaatlarının şimdiden ilimize ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederim."

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-01-30 00:01 tarihinde yayınlandı. 7021 Defa okundu.