Kahta Ziraat Odası Başkanı Ankara'da katıldığı toplantının ana temasının üreticilerin yüksek girdi fiyatlarından artık üretemez duruma geldiklerinin olduğunu kaydetti.
Turanlı, Üretmek artık çok maliyetli

ürkiye Tohum Yetiştiriciler Alt Birliği Başkanı Hacı Ömer Güler başkanlığında tohum yetiştiricilerin sorunlarla ilgili toplantı Ankara Kızılcahamam'da yapıldı. 

    Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu TURANLI,  Ankara Kızılcahamam'da düzenlenen  tohum yetiştiricilerin sorunları ile ilgili düzenlenen toplantıya katıldı. 

    Turanlı, Küresel rekabetin acımasızca hüküm sürdüğü günümüzde küresel salgın koşullarında da bir çok sektörle birlikte bileşim ve iletişim sistemlerinde hızlı ve köklü değişiler yaşanmaktadır. Tüm sektörlerin olduğu gibi tarım ve tohumculuk sektörlerinin de bu değişime ayak uydurması bir zorunluluk haline gelmiştir. Sürekli değişen şartları takip edebilmek, yakalayabilmek ve bu şekilde rekabet gücü kazanmak, yeni ürün veya bilgi üretmek üretimde maliyeti azaltabilmek kaliteyi arttırmak, ülke kaynaklarını verimli kullanmak, ekonomik kalkınma ve refahı sağlamaktan gelir.

    Çiftçilerimizin başta girdi fiyatlarının yüksek oluşu ile ilgili sorunlar görüşüldü. Bütün tohum üreticilerimizin sorunları sıkıntıları dile getirildi.  Çiftçi sorunları kayıt altına alındı. Üreticilerimizin sorunlarını gerekli mercilere ileteceğini belirtti.

    Türkiye Tohum Yetiştiriciler Alt Birliği Başkanı Hacı Ömer GÜLER ve yönetim kurulu üyesi aynı zamanda hemşerimiz olan Miktat OLGUN yapmış oldukları açıklamalarda çiftçilerimizin kaliteli ve yüksek verim yapabilmeleri için değişik yer ve zamanlarda çiftçi eğitimlerle bunun mümkün olabileceklerini bu görevi birlik olarak yaptıklarını dile getirdiler.

    Turanlı, bu toplantıyı düzenleyen başta Genel Başkan Hacı Ömer GÜLER, yönetim kurulu üyesi Miktat OLGUN ve emeği geçen tüm TYAB çalışanlarına teşekkür eder, Bu toplantının, tüm tohum üretim aşamasında bulunan yöneticilerimize çiftçilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-10-09 12:02 tarihinde yayınlandı. 3768 Defa okundu.