Kahta Ziraat Odası Başkanlığı Nisan ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Ziraat Odası Nisan Ayı Toplantısı Gerçekleşti

Yapılan meclis toplantısına Kahta ilçe Tarım ve Orman Müdürü Zülkif ORAK, Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet KARAKUŞ ve banka operasyon şefi  Mahir ÇOBAN, Adıyaman Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Abdulhakim TURANLI, Kahta Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Fatih ÇELİK, ve meclis üyeleri katıldı.

            Kahta ilçemize bir yıldır atanan Tarım ve İlçe Müdürü Zülkif ORAK bölge çiftçilerimiz için tüm personelleriyle birlikte üretimin sürdürebilirliği konusunda 7/24 saat görev başında olup, tarımsal konularda desteklemeler, hibeler, hayvan sağlığı, bitki sağlığı, doğal olaylar karşısında zarar gören çiftçilerin zarar ziyan durumlarını hiç zaman kaybetmeden raporlayıp yetkili mercilere ulaştırdıkları ziraat odası ile koordineli olarak hizmet yürüttüklerini bundan sonrada çiftçi ve tarımın ekonomik refahı için görevlerin başında olduklarını dile getirip, meclis üyelerine bilgi verdi.

            Bölgemizde bu yıl yaşanan don ve kuraklık , çiftçilerimizi mağdur etti. Çiftçilerimize bu doğal olaylar karşısında yaşadıkları sıkıntılara merhem olabilecek zirai krediler konusunda Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet KARAKUŞ meclis üyelerine bilgi verdi.

            Bahçecilik yapan çiftçilerimiz için bahçe bakımı işçi istihdamı konusunda Avrupa Birliği ve Dünya Bankası desteklemiş olduğu  projenin ilçemizde Tarım Kredi Kooperatifi başvuruları almasıyla Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih ÇELİK, işçi istihdam desteklenmesi projesi  başvuru ve süreç konusunda katılımcılara bilgi verdi.

           

            Nisan ayı meclis toplantısı sonunda Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu TURANLI söz alarak, meclis toplantısına katıldıkları için Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülkif ORAK, Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet KARAKUŞ,  Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih ÇELİK ve meclis üyelerine teşekkür etti. Turanlı, oda olarak çiftçimizin ihtiyaç duydukları her konuda kurumlarla koordineli olarak her zaman çalışıp, çözüm ürettiklerini ve üreteceklerini dile getirerek, meclis toplantısına katılım sağlayan ve her daim çiftçinin yanında olan Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülkif ORAK, Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet KARAKUŞ,  Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih ÇELİK' e teşekkür plaketi takdim etti.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-04-26 21:45 tarihinde yayınlandı. 567 Defa okundu.