Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bazı işçiler 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü çalışarak geçirdiler.
1 Mayısı Çalışarak Geçirdiler

Ülkenin  bir  çok yerinde  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü büyük bir  coşku  ile  bayram  havasında  geçerken bazı  işçiler  ise  bayramlarını  çalışarak  geçirmeyi tercih ettiler. Girne  ve  Karşıyaka mahallesinde inşaatlarda çalışan işçiler  almış oldukları  işleri   Ramazan ayı gelmeden  bitirmek  zorunda oldukları  için 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çalışmakla  geçirdiler.

İşçiler  Ramazan  Fırat Kahta Haber Muhabirine yaptığı açıklamada 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü  çalışarak  geçirdiğini,  bayram  ilan edilen günde  diğer  arkadaşları gibi  eğlenerek bayram havasında  geçirmek istediklerini  fakat  almış  olduğu  işi  zamanında bitirmek için  kendi ve arkadaşlarının  çalışmaktan başka seçeneklerinin olmadığınını, en güzel bayramın evine alın teri  ile  helal ekmek götürmek  olduğunu  söyledi.  

Demirciler  pazarında  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü babasının dükkanında   çalışarak  geçiren Haci Toplu  ise  babasına  yardım ederken çok mutlu olduğunu,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün  tüm işçilere  hayırlı olmasını  diledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-01 18:25 tarihinde yayınlandı. 1424 Defa okundu.