ABD'den avlanmak için Adıyaman'a gelen ve resmi izin ile dağ keçisi avlayan çifte tepki büyüyor.
ABD'li Kadın Avcıya Tepkiler Büyüyor

Amerikalı kadın avcı Emieblcek Harris'in Adıyaman'a gelip izin alarak boynuz uzunluğu 130 santimetreyi bulan dağ keçisini avlaması  ve  fotoğraf ve  görüntüleri  servis eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne  tepki gelmeye  devam ediyor.

Gerek  sosyal  paylaşım sitelerinde  gerekse  bize  ulaşan sayısız  takipçimiz  ABD'li  bir  avcı çiftin gelip  burada  avlanmasının en doğal  hakları  olduğunu fakat  öldürülmüş  bir  dağ keçisinin  fotoğrafını  paylaşan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne  tepkilerini  dile  getirdiler.

Ziyaretçilerimiz  yaşı gelmiş bir  dağ keçisinin  mutlaka  vurulması  gerekmediğini de  dile  getirerek bir  dağ keçisinin 20 yıldan fazla  yaşadığını 11 yaş üstü  dağ keçilerin öldürülmesinin de  tartışılması  gereken bir  konu olduğunu söylediler.

Bu güne kadar  hep  hayvanları korumakla  gündeme  gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünün  öldürülmüş  dağ keçisi  fotoğrafını servis  etmesinin de  bu güne kadar  yaptıkları ile çeliştiğini  belirttiler.

Umuyoruz  bu  görüntüler  bir  daha yayınlanmaz..

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-02-27 12:33 tarihinde yayınlandı. 2507 Defa okundu.