AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Milli Savunma Komisyon Başkanı Ahmet Aydın, Kahta’da düzenlenen ‘’Gençliğin Sorunları ve Çözüm Önerileri’’ programında gençlerle bir araya geldi.
Aydın,  Kahta’da Gençlerle Buluştu

Programın selamlama ve açılış konuşmasını yapan İHH Kahta Temsilcisi Mehmet Güllü Orman,  İHH olarak yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi  verdi. Sosyal yardım faaliyetlerinin önemli olduğunu, lakin bugün gençliğin başına adeta musibet olan uyuşturucu ile mücadelenin de asli görevleri arasına girdiğini kaydetti.

Daha  sonra  kürsüye geçen Yeni Dünya Vakfı Kahta Temsilcisi  Sırrı Öztürk, Beş yıldan beri kurdukları vakfın özellikle üç konu hakkında çalışma yürüttüklerini, bunların yardım, burs ve gençlerin sorunlarını yakinen  takip ederek çözümler üretmek olduğunu belirtti.

Gençler ile  buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek konuşmaya geçen AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Milli Savunma Komisyon Başkanı Ahmet Aydın, ‘’Rahmetli Erbakan Hocamızın ‘’Bir ülkenin en büyük gücü topu, tüfeği  değil imanlı gençliğidir’’ derdi. Gerçekten gençlik bizim umudumuzdur, geleceğimizdir. Atalarımızdan bize  kalan bu kutlu davayı gelecek nesillere  aktaracak olanlardır. Ama  her şeyden gençlerimizin kendilerine güvenmesi  lazım. Yıllarca imanlı ve vatanını seven gençler bu ülkede  üvey evlat muamelesi  gördü. Onlar bir yere  gelemezler, onlar bu ülkenin yönetiminde  söz  sahibi  olamaz  dediler. Peki  ne  oldu onların gelemez  dedikleri  şimdi  ülke  yönetiyor, dünyaya  insanlık dersi veriyor. O  da  zor  durumlarda  yetişti. Ağa  değil  idi paşa  değil idi. Şimdi  gönüllere  taht  kurdu. Şimdi  mazlumları kucaklayıp zalimlere  resti çeken tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sevgili  gençler  eski günleri  bilmezsiniz, değil doğalgaz  soba  olmayan okullar vardı, 60-70 kişilik  sınıflar vardı. Fakat  şimdi  çağa  ayak uyduran hatta  çağa  yön veren  bir  gençliğin yetişmesi  için her şey  yapılıyor. Daha  iyi  nesiller yetiştirmek için geçmişinizi  unutmayın, geleceğe emin adımlarla  gitmek için lütfen ailenizi  ihmal etmeyin, onların sözünü  dinleyiniz. Sizlerle  tekrar  buluşmak üzere  sözü  diğer  konuşmacı  arkadaşlara  bırakıyorum.’’

Adıyaman Vali Yardımcısı  Mehmet Yasin Erkan, Valilik  olarak Beyan Projesi  kapsamında yapılan faaliyetler  hakkında  bilgi verdi.

Prof. Dr. Mücahit Çelik ise  gençlerle  sohbet ortamında soru cevaplı  konuşmasını  yaparak  programa  son verdi.

Haber: İsmail Kaya-Kahta Haber

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-09-29 16:56 tarihinde yayınlandı. 1736 Defa okundu.