AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
Aydın'ın İnsan Hakları  Günü Mesajı

Aydın mesajında şu ifadelere  yer  verdi:

''AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, ‘İnsan Hakları’ kavramının sözde demokrasi yanlısı sömürgeci emperyal düzenin politik söyleminden öteye geçemediğini belirterek; “Bu yüzden dünya 5’ten büyüktür diyoruz. Türkiye mazlum milletlerin ümidi ve son kalesidir” dedi.

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 10 Aralık 1948 Tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi nedeniyle kutlanan Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin bundan 70 yıl önce kabul edildiğine dikkat çeken Aydın, o günden bu yana dünyada, ölümün, gözyaşının, acının hiç dinmediğini belirterek, “ İnsan hakları; sözde demokrasi yanlısı sömürgeci düzenin politik söyleminden öteye geçemedi” dedi.MEDENİYET TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR OLMAKTAN ÇIKARTILMALIİstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un mısralarında geçen medeniyetle ilgi batının ikircikli durumuna atıfta bulunan Ahmet Aydın mesajında şunları söyledi: “Medeniyeti; M. Akif’in ifadesiyle ‘tek dişi kalmış canavar’ olmaktan çıkartmak tüm insanlığın vazifesidir. Medeni dünyayı inşa etmek için vereceğimiz çaba tüm mazlumların üzerimizdeki hakkıdır. Biz de işte bu yüzden ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyoruz. Türkiye mazlum milletlerin ümidi, son kalesidir ve böyle olmaya da devam edecektir’’ dedi.''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-10 15:51 tarihinde yayınlandı. 1277 Defa okundu.