AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, kendisi ve partisi hakkında yapılan haberler üzerine basın açıklaması yayınladı.
Başkan Yeni'den basın açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI

 

Bugün bir haber sitesinde bizleri derinden üzen bir habere cevap vermek durumunda kaldık.

Haberde yardım edilmiş gibi gösterip yardım edilmediği iddia edilmiştir.

Söz konusu iddialarda bulunan Mehmet Emin Karakoyun haber sitesine yanlış bilgi vermiştir.

Bildiğiniz üzere son günlerde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemizde birçok iş yeri ve bir ev zarar görmüştü.

Bu nedenle Cumartesi günü TBMM Savunma komisyonu Başkanı Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın zarar gören işyerleri ve evi yerinde görmek üzere ilçemize teşrif ettiler.

Milletvekilimize ilçe Kaymakamımız Sayın Selami Korkutata da eşlik ederek ilçemizde kar yağışından kaynaklı hasar bölgelerinde incelemelerde bulunduk.

Habere konu olan vatandaşımızın evini ziyaret ettik. Evin durumunu yerinde gören Sayın Milletvekilimiz ve ilçe Kaymakamımız kış aylarında hasarlı evde bırakmamak için kira yardımı yapmayı uygun gördüler.

Bu ziyareti cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz için yardım hafta içi yapılacak Mütevelli Heyeti toplantısında gündeme alınacağı ifade edildi.

Haftanın ilk günü ve hatta bugün bile vatandaşımız ile görüşülmüştür.

Bu vatandaş kendisine yardımın yapılacağını bildiği halde böyle bir açıklamada bulunmasına anlam veremedik.

Sayın TBMM Savunma komisyonu Başkanı ve Milletvekilimiz Ahmet Aydın ve Sayın Kaymakamımızın ziyaretlerinin amacı hem vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletmek, sorun ve sıkıntılarını dinlemek ve hem izlenimlerini yetkili Bakanlıklarımıza iletmek.

Yukarıda ifade ettiğim gibi adı geçen şahsın neden böyle bir beyanda bulunduğuna anlam veremedik. Sosyal medyada ki açıklamam da “evi yıkıldığı an oraya gittim ”şeklin bir beyanım söz konusu olmamıştır.

Ziyaretine gittiğimiz gün şahıs kiraya ev bulmuş ve taşınıyordu. Sayın Kaymakamımız Sayın Vekilimize ev kirasını sosyal yardımlaşmadan karşılayacaklarını, bunun için Çarşamba günü toplanacak olan mütevelli heyeti toplantısında gündeme getirileceğini ifade etti. Şahsın “Vekilimizin haberi yoktu” şeklindeki açılması da doğru değildir. Olay meydana geldiği günden itibaren Sayın Kaymakamımız ve Sosyal Yardımlaşma konuyu yakinen takip etmekte.

Kamuoyuna saygılarımla.

Bedir Yeni

AK Parti Kahta İlçe Başkanı

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-02-02 10:53 tarihinde yayınlandı. 2348 Defa okundu.