Adıyaman’ın yöresel tatları, Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesinin düzenlediği kermesle Ankaralıların beğenisine sunuldu.
BAŞKENT ANKARA’DA ADIYAMAN YEMEKLERİNE YOĞUN İLGİ

Adıyamanlılar Vakfı, Adıyaman kültürünü tanıtmak için örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Vakfın Ankara Şubesi tarafından Başkent Ankara’da, huzur ve barış kenti Adıyaman yöresine ait yemek kültürünün yer aldığı kermes düzenlendi.

Tarihi Hamamönü semtinde bulunan Altındağ Belediyesi El Ürünleri Pazarı’nda gerçekleşen kermeste meşhur Adıyaman çiğköftesi, Adıyaman hıtabı, Adıyaman’a has içli köfte, Adıyaman tavası, yine Adıyaman’a has tatlılar ve daha pek çok yöresel yemek ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Her kesimden vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği kermes gün boyunca devam etti.

Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Duran, kermese gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını belirterek, ”Bu vesileyle Ankara’da yaşayan hemşerilerimizle bir araya gelip muhabbet etme fırsatı yakaladık. Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi olarak Adıyaman’ı Başkentte bu tür organizasyonlarla tanıtmaya devam edeceğiz, Kermese emek veren, katılan ve destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör: Yusuf ATLIHAN

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-03-25 13:36 tarihinde yayınlandı. 1289 Defa okundu.