Kahta Belediyesine ait makam aracına, icra dairesi tarafından çıkarılan yakalama kararına istinaden el konularak yediemin parkına çekildi.
Belediye Makam Aracına El Konuldu!

Kahta Belediye Başkan Yardımcısı  Yavuz Turan’ın içinde hazır bulunduğu belediye makam aracı, İller Bankası Gaziantep Bölge Müdürlüğüne gidilirken, Adıyaman Valiliği Kavşağında trafik ekipleri  tarafından durduruldu.Makam aracı, İcra Dairesi tarafından çıkarılan YAKALAMA KARARINA istinaden el konularak bağlanıp, yediemin parkına çekildi.

Ne olmuştu?

Kahta Belediye başkanı İbrahim Yusuf Turanlı 04.01.2020 tarihinde düzenlediği basın toplantısında Ak Partili belediye meclis üyeleri tarafından alınan iki kararın kendisini üzdüğünü dile getirerek," bu kararlardan biri belediyeye ait araç ve mal varlıklarına satış yolu açıldı.Diğeri de birilerine açıkça rant sağlayan karar,birinci kararla adeta elimizi kolumuzu bağlıyorlar " demişti.

 Belediye ait mal varlıklarına satış yolu açılıyor

Belediyeye ait mal varlıklarının satılması durumunda elleri kollarının bağlanacağını dile getiren Turanlı,"Bir diğer önemli kararda kamu yararı kararı.Bu karar Kahta da bir ilktir hatta belki Türkiye de bir ilktir.Bu kararda ret oyu vermemize rağmen AK Partili meclis üyelerince kabul edilmiştir.Şimdi bu kararla belediye araç ve mal varlıklarının satış yolu açılıyor.Bizim kime borcumuz varsa zaten ödüyoruz bu karar tamamen elimizi kolumuzu bağlamak için alınmıştır. "

"Benim İlçemi değil,beni cezalandırın"

Bakanlıklardan tüm Ak Partili belediyelere hibe destekler verildiğini söyleyen başkan  Turanlı," Şimdi arkadaşlar Kahtalı kardeşlerimin şunları da bilmelerini istiyorum.Tüm bakanlıklardan belediyelere hibe destekler verilir.Adıyaman da Ak partili tüm belediyelere bu destekler verilmiştir,ne hikmetse bize vermiyorlar.İller bankasından kredi kullanamıyoruz vermiyorlar.Peki bu ilçeye nasıl hizmet getireceğiz? Bizi değil Kahta'yı cezalandırıyorlar,burada  açıkça çağrıda bulunuyorum,Kahta halkını değil beni cezalandırın"

İşten çıkarılan işçilere de değinen Başkan Turanlı," Bize iftirada bulunuyorlar neymiş işçiler Ak Partili oldukları için işten çıkarmışız.Külliyen yalan,bunların çoğu farklı statüde motor ustası olarak işe alınan ve yüksek maaş verilen kişiler. Kim merak ediyorsa bu arkadaşları ne gerekçe ile işten çıkarmışız gelsinler dosyalarını sunalım.İddia ediyorum,bunların yüzde 80'i Ak partili değil."

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-02-06 10:04 tarihinde yayınlandı. 2009 Defa okundu.