Kahta ilçesinde polis başmüfettişi, ressam ve hattat Ahmet Sula'nın eserlerinden oluşan "Kelimenin Kalbi" sergisi açıldı.
Belediyeden Resim Sergisi ve Konferans

Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde polis başmüfettişi, ressam ve hattat Ahmet Sula'nın eserlerinden oluşan "Kelimenin Kalbi" sergisi açıldı.

Kahta Belediyesi  tarafından  Kahta Kültür Merkezinde  açılan sergide, Sula'ya ait yağlı boya ve kaligrafi eserleri ile şiirler sanatseverlerle buluştu.

Sula, serginin açılışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin her   tarafına giderek  gençlerin daha çok şuurlu olması için çalışmalar yürüttüğünü, geçmişini ve kültürlerin  bilen bir  gençlik için mücadele  ettiklerini, 44'üncü sergisini Kahta’da  açtığını söyledi.

Kahta Belediye  Başkanı  İbrahim Yusuf Turanlı ve Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper’in daveti üzerine burada olduklarını  dile getiren Sulu şunları kaydetti.

‘’Adıyaman güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği   mübarek bir  toprak, geçmişte  bir  çok medeniyete ev sahipliği  yapmış, uygarlıkların beşiği  denilecek  bir  yer. Burada tek amacımız  gençlerimizin gönüllerine dokunmak, bastığımız  toprakların farkına varmak, onları  bu şuur temelinin üzerine oturmaktır. Sanatımızın felsefesi  kendisinden daha  değerlidir. Bunları  evlere  dekor  olsun diye  yapmıyoruz. Kültürümüzü, inancımızı, medeniyetimizi paylaşıyoruz. Dedi.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf  Turanlı, Ahmet Sula  gibi  değerli  bir  şahsiyeti  ilçelerinde  ağırlamaktan mutluluk  duyduklarını ifade  etti.

Sula  daha  sonra gençlerle  bir söyleyişi  sunarak onlarla  hasbihal  etti.

Programın sonunda Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf  Turanlı Sula’ya  plaket takdim etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-16 01:18 tarihinde yayınlandı. 1623 Defa okundu.