Kahta ilçesinin en işlek yollarından biri olan Filistin Caddesi gerek hastane ve gerekse Diyarbakır yolu olarak tercih edilen bir güzergah olduğu için istendiği kadar modern bir görünüme sahip değildi. Fakat şimdi yapılan alt yapısı ile Filistin adına yakışır bir yol yapılıyor.
Cadde Adına Yakışır Bir Yol Olacak

Kahta Belediyesi Alt yapı çalışmaları tamamlanan Filistin Caddesinde sıcak asfalt çalışmaları başladı. Doğalgaz bağlantıları yapılan, kanal, içme suyu hatları yenilenen alt yapı çalışmaları ile adeta koca bir şantiyeyi andıran Kahta'da Kahta Belediyesi Yavuz Selim Mahallesi Filistin Caddesinde sıcak asfalt çalışmasına başladı.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı sıcak asfalt çalışmalarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Turanlı, yaptığı değerlendirmede;"Göreve geldikten hemen sonra alt yapıyla birlikte üst yapıda da çalışmaları başlattık. Bu çerçevede kanal, su ve doğalgaz hatlarına çalışmalarımız yapıldı. Doğalgaz bağlantıları tamamlanan caddemizde sıcak asfalt çalışmasına başladık. Kahta'ımızda birçok alt yapı çalışması aynı anda yürütülmekte. Vatandaşımız bu noktada biraz sıkıntı yaşamakta ama kısa zamanda hepsini toplayarak ortadan kaldıracağız. Yaşamın kalitesini Kahta’lı hemşehrilerimize sunmaya devam edeceğiz. Alt yapı çalışmaları devam eden ana arterlerimiz var. Buralarda çalışmaların tamamlanmasıyla bizde sıcak asfalt çalışmalarına devam edeceğiz. Belediye hizmetlerini her alanda vatandaşlara ulaştırarak başlattığımız çalışmalarımızla ilçemizi daha modern hale daha güzel yarınlara hazırlamayı sürdüreceğiz" dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-13 11:26 tarihinde yayınlandı. 4726 Defa okundu.