Kahta Gençlik Merkezinde görev yapan genç liderler ilçe merkezinde ilk, orta ve lise okullarını ziyaret ederek proje tanıtımında bulunuyorlar.
Deneyap Proje Tanıtımı Yapıldı

ADIYAMAN (AA)- İSMAİL KAYA- Cumhurbaşkanlığının ilk 100 günlük icraat programı çerçevesinde, Adıyaman’ın içinde  olduğu 30 ilde  hayata  geçirilecek olan Deneyap Teknoloji Atölyesinde  eğitim görmek için  öğrencilerin başvuruları devam ediyor.

Kahta  Gençlik Merkezinde  görev yapan genç liderler  ilçe  merkezinde  ilk, orta  ve  lise  okullarını  ziyaret ederek  proje  tanıtımında bulunuyorlar.

 Konu ile  ilgili  açıklama yapan    Kahta  Gençlik Merkezi müdürü M. Nebi Bulut, Deneyap Türkiye’nin temel amacı, ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz gördüğümüz Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Adıyaman Gençlik Merkezinde  kurulacak  olan  Deneyap Teknoloji Atölyesinde eğitim görmeye hak edecek olan gençlerin  yeterli imkanlar ve doğru yönlendirme ile çok büyük işler başarabileceklerine inandıklarını  söyledi.

Orta okul  seviyesinde  4 ve  5 sınıf, lise  düzeyinde  ise  8 ve 9. Sınıflarda   okuyan  öğrencilerin katılacağı bir  sınavda  başarılı  olacak  öğrenciler  3 yıl  boyunca bir  eğitime  tabi tutulacağını ifade eden Bulut, Gençlerin Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 10 başlıkta ücretsiz eğitim alacaklarını, bu projenin tanıtımı  için üzerine düşen görevi  büyük bir  özveri  ile  yaptıklarını, genç liderlerin   tüm okulları  ziyaret ederek, projeyi  bütün öğrencilere  anlattıklarını, başvuru ile  ilgili  bilgilendirmeleri yaparak öğrencileri  projede  yer  almaları  için teşvik ettiklerini  söyledi.

 

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-01-03 23:36 tarihinde yayınlandı. 894 Defa okundu.