CHP Adıyaman İl Gençlik Kolları ve bazı parti yöneticileri, 48 yıl önce bugün idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan anısına 3 fidan dikti.
Deniz Gezmiş ve Arkadaşları Anıldı

CHP Adıyaman İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından 48 yıl önce bugün idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı andı.

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, CHP Kadın Kolları Başkanı Songül Yavuz ve Gençlik Kolları üyeleri, Karadağ ormanlık alanda bulunan Zeynal Abidin Türbesi'nin bahçesine 3 çam fidanı dikti.

6 Mayıs’ta idam edilen Deniz ve Gezmiş ve arkadaşları için açıklama yapan CHP Adıyaman İl Gençlik Kolları Başkanı Şeyhmus Ocak, şunları ifade etti:

"6 Mayıs 1972 günü tam bağımsız Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesi yolunda bir adım bile geri atmadan inandıkları dava uğruna idam edilen 68 kuşağı önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan anısına 3 adet fidan diktik. O günkü vizyonları ve misyonları ortaya koymuş oldukları perspektif bu günün Türkiye sin’de bizlere ışık olmaya devam ediyor. Bu ülkenin evlatları olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyete kanımızın, canımızın son damlasına kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz."

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-07 21:38 tarihinde yayınlandı. 2845 Defa okundu.