Depremin etkilediği Adıyaman’ın Kahta ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı depremzede çocuklar ve gençler ile çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Deprem bölgesinde 19 Mayıs Kutlamaları

Yavuz Selim mahallesinde kurulan çadır ve konteyner kent merkezinde Gençlik Haftası kapsamında Kahta Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi bünyesinde çeşitli etkinlikler düzenledi.

Etkinliklerde Basketbol 3X3 (U14-U18 Kız-Erkek), Futbol Penaltı Yarışması, Bilek Güreşi, Badminton Yarışları (Yıldız Kız-Erkek), Masa Tenisi, Dart Yarışmaları, Halat Çekme, Resim Sergisi – Kaligrafi, Satranç Yarışları (Karma), Okçuluk, Curling Yarışları ve Gençlik Şöleni düzenlendi.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Deprem bölgesinde olması sebebiyle ilk defa çadır ve konteyner kent merkezinde Gençlik Haftası etkinlikleri düzenlemenin hüzünlerini yaşadıklarını belirten Kahta Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, burada depremzede çocuklar ile çok güzel anlar yaşadıklarını, temennilerin bir daha böyle afetlerin yaşanmadığı güzel nice Gençlik Haftası kutlamalarının şenlikler eşliğinde kutlamak olduğunu belirtti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-05-20 14:34 tarihinde yayınlandı. 1224 Defa okundu.