Kahta ilçesinde etkili olan dolu yağışı çok sayıda çiftçiyi perişan etti. Ekinler, bağ ve bahçeler büyük zarar gördü. Yetkililer hasar tespit çalışmasına başladı.
Dolu Çiftçiyi  Perişan Etti

Bayramın birinci günü öğleden sonra Kahta ilçesinde meydana gelen dolu yağışlarından dolayı bayram sevinci hüzünlü geçti.

Kahta ilçesinde bir yanda hasadı yapılan ekinlerde yüksek rekolte beklenirken, diğer tarafta yağan dolu yağışında 12 köyümüzde dolu hasarı yaşandı. ilk yapılan tespitlere göre dolu yağışı meydana gelen alanlarda neredeyse yüzde yüze yakın hasar meydana geldiği tespit edilmiştir.

İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin KIYAS, İl Tarım ve Orman Müdür yardımcısı Nihat YILMAZ, Kahta İlçe Tarım Müdürü Hüseyin TOSUN ve Kahta Ziraat Odası Başkanı  Fatin Rüştü Zorlu TURANLI dolu yağışından etkilenen köylerimizden Yelkovan Köyüne giderek, mağdur olan üreticilerimizi ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Adıyaman İl Müdürünün dolu yağışında hasar gören köylerde muhtarlıklar kanalıyla Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze dilekçe vererek hasar tespit çalışmalarının acil olarak yapması gerektiği talimatını verdi.

Ak Parti Disiplin Kurlu Başkanı Milletvekilimiz Ahmet AYDIN, Tarım Komisyonu Üyesi Milletvekilimiz  Yakup TAŞ telefonla muhtar ve çiftçilerimizle görüşerek Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu TURANLI'ya ve çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerinde bulunup, ilçe müdürlüğün yaptığı dolu hasar tespitinden sonra çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için konunun takipçisi olacaklarını dile getirdiler.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-25 18:16 tarihinde yayınlandı. 4375 Defa okundu.