Adıyaman'ın Kahta ilçesinde İttihad-Ul Ulema ve Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından organize edilen ve çok sayıda Stk'nın katılımıyla Dünya Kudüs Haftası basın açıklaması yapıldı.
Dünya Kudüs Haftası Basın Açıklaması

Yüzüncü Yıl parkında düzenlenen basın açıklamasını Peygamber Sevdalıları Vakfı üyesi Cemal Erdoğan okudu. Açıklamada, Ümmetin ilk kıblesi Kudüs'ün hala özgür olmadığını, Kudüs’ün esareti ümmetin esareti olduğunu, .Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşunun olacağını, Kudüs'ün ümmeti birleştirecek en güçlü bağ olduğunu söyledi.

Erdoğan açıklamasını şöyle sürdürdü:

''Kudüs davası ümmetin ortak davasıdır. Ümmeti izzete götürecek, vahdeti sağlayacak, ümmetin en şedit düşmanını zillete mahkûm edecek davadır. Kudüs’e sahip çıkmak, Kudüs’ü gündeme getirmek, Kudüs’ün kurtuluşu için çalışmak bütün Müslümanlara farzdır. Kudüs ümmetin, namus davasıdır. Her zaman ve her zeminde bütün imkanlar seferber edilerek Kudüs davası gündeme getirilmeli, halkımızda Kudüs bilinci oluşturulmalıdır. Bu dava Arapların, Türklerin, Kürtlerin, Farsların veya başka bir milletin davası değildir. Kudüs davası ümmetin tüm unsurlarının ortak davasıdır. Kudüs’ün kurtuluşu da ancak ümmetin vahdetiyle mümkündür.

Buradan Müslüman kardeşlerimize de sesleniyoruz! Kudüs davasına sadece sözlerinizle değil, eylemlerinizle de sahip çıkınız! Hangi kesimden, partiden, camiadan olursanız olun, Kudüs davasının ümmetin ortak davası olduğu bilinciyle hareket etmeli ve bu davaya katkı sunmalısınız.

Müslüman kardeşlerimiz! Dostluklarınız, düşmanlıklarınız Kudüs davası eksenli olsun. Kudüs davasının dostlarını dost, düşmanlarını düşman edinin. Kudüs’e ihanet edenlerin ümmete de ihanet ettiğinin, Kudüs işgalcileriyle işbirliği içinde olanların İslam düşmanlarıyla işbirliği içinde olduğunun farkında olun.''

Kalabalık basın açıklamasından sonra sessizce dağıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-02-25 22:55 tarihinde yayınlandı. 1590 Defa okundu.