Giresun'un Espiye belediyesi kardeş belediye oldukları Akıncılar Beldesinde belde halkına iftar verdi.
Espiye Belediyesinden Akıncılar Halkına İfyarda Yemeği

Gönül  köprülerini kurmak için  Akıncıılar Belediyesi ile Giresun Espiye Belediyesi kardeş belediye oldu. Depremin ilk gününden beri Akıncıar Belde  hakının yanında olan Espiye Belediyesi maddi ve manevi olarak üzerine düşeni yapmaya çalışıyor.

Yaşanan depremde yıkılan ve yıkım kararı çıkan tüm evlerin enkazını kaldırın ve belde  halkının her türlü ihtiyacını karşılamak için ekiplerini buraya  gönderen Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, depremden bu yana ekşplerinin burada çalıştıklarını, bu akşam da  belde halkı ile beraber iftar açarak aynı sofrada oturmanın mutluluğunu yaşamak istediklerini  söyledi.

Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya ise, asrın feleketi olarak adlandırılan yaşadıklarını iki depremde çok zor  günlerde kendilerine yardım  elini uzatan Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve Espiye Beleddiyesi çalışanlarına ve halkına, Akıncılar belde  halkı adına mütteşekkür olduklarını söyledi.

Depremden sonra ilk defa toplu bir programda bir araya gelen belde  halkı katkı sunan ve destek veren Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere'ye teşekkür etti.

Başkan Çetinkaya yemekten sonra Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve beraberindeki heyete günün anısına plaket ve hediye takdim etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-04-15 23:49 tarihinde yayınlandı. 491 Defa okundu.