Kahta Meslek Yüksekokulu Genç TEMA üyeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen’in makamında ziyaret etti.
Genç TEMA’dan Tünçmen’e Ziyaret

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleşen ziyarette Kahta Meslek Yüksekokulu gönüllü öğrencilerinden oluşan Genç TEMA, yaklaşık 15 okulda verdikleri seminer çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Genç TEMA ekipleri yaklaşık 15 okulda doğayı koruma ve doğal kaynakların korunmasıyla ilgili çeşitli seminer vererek öğrencileri bilinçlendirdi.

 

Doğanın güzelliklerinden de sık bahseden Genç TEMA ekipleri, doğa bilinciyle büyük nesillerin yetişmesine öncülük ediyor.

 

 

Ziyarette TEMA Vakfı Adıyaman İl Temsilcisi Dr. Ahmet Çelik ve Genç TEMA Vakfı Başkanlığı üyeleri Kahta’da yapılan çalışma ve uygulamalar hakkında bilgi verdi.

 

Yaşanabilir ve Sürdürülebilir doğanın ve çevrenin temelinde geleceğin teminatı olan çocuklarımızın bu konularda bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi gerektiğini belirten TEMA Vakfı Adıyaman İl Temsilcisi Dr. Ahmet Çelik, " ‘Ağaç yaşken eğilir’  atasözünden yola çıkarak geçmiş nesillerin bıraktığı Bu büyük mirasa sahip çıkmak ve onu korumak önceliklerimiz olmalıdır. Sağlıklı bir yaşam demek Kaliteli düzeyde hava su ve toprak demektir. Mutlu yarınlar için genç nesillerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi için bizde ilçemizde genç arkadaşlarımla anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde yaklaşık 3000 öğrencimize ulaşmaya çalıştık. Onların ilgisi ve heyecanı bize güç ve umut verdi. Bu ekibimizle gereken her türlü faaliyetlerde bulunmaya hazırız" diye konuştu.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, doğayı korumak, temiz ve mutlu bir geleceğe yönelik TEMA çalışmalarının önemli olduğu belirterek bu bilincinin oluşmasında Genç TEMA üyelerine de büyük sorumlulukların düştüğünü kaydetti.

Yarının büyükleri olan çocukların bu bilinçle yetişmesi konusunda Genç TEMA üyelerinin çalışmalarının takdire şayan olduğunu söyleyen Müdür Tunçmen, öğrencilere tek tek teşekkür ederek Genç TEMA çalışmalarını desteklediklerini belirtti.

 

Yapılan konuşmaların ardından Adıyaman TEMA Temsilcisi Dr. Ahmet Çelik, Genç TEMA’nın bilinçlendirme çalışmalarına desteklerinden ötürü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen’e Teşekkür Mektubunu takdim etti.

Program, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen’in duyarlılıklarından ötürü Genç TEMA üyelerine teşekkür belgelerini takdim etmesi ile sona erdi.

ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleşen programa, TEMA Adıyaman Temsilcisi ve Adıyaman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Çelik ve gönüllü genç tema üyeleri katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-30 14:53 tarihinde yayınlandı. 2429 Defa okundu.