Kahta ilçesinde Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi ile Kahta Gençlik Merkezi Müdürlüğü imzaladıkları protokol ile Yeşil Oda açtılar.
Gençlik Merkezinde  Yeşil Oda  açılışı yapıldı

Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi ile  Kahta Gençlik Merkezi Müdürlüğü  imzaladıkları protokol ile  Yeşil Oda  açtılar.

Bağımlılıklarla mücadelede çocuk ve gençleri bağımlılık türleri ve diğer zararlı alışkanlıklardan korumak amacıyla Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi ile Kahta Gençlik Merkezi Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterilecek.

Programın selamlama konuşmalarını yapan Kahta Gençlik Merkezi Müdürü Mahmut Nebi Bulut, “Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi ile yaklaşık altı aydır üzerinde çalıştığımız Yeşil Oda çalışmamız fiziki olarak hizmete açılmıştır. Memleketimiz, gençlerimiz için hayırlı olsun.” Dedi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube başkanı Hakan Özöncel, “Yeşil oda çalışmamızla Kahta Gençlik Merkezi ile  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmekteyiz. Buda bağımlılıklarla mücadelede önleyici hizmet adına gençlerimizin uğrak yeri olan bu merkezimizde akran iletişimine dayalı farkındalık çalışmalarının arttırılması adına Yeşilay formatında gençlerimize eğitimler verilecek, bu vesileyle akranlarıyla olan iletişimi sayesinde bu çalışmanın kelebek etkisi yaratarak yaygınlaşmasını sağlayacağız. Bu çalışmamıza destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve paydaşımız Kahta Gençlik Merkezine çok teşekkür ediyorum.”

Özoncel,   geleceğimizin teminatı gençlerimizi bağımlılıklardan uzak tutarak, değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sunacak “ Yeşil Oda” Projesi  ile gençlere yönelik yapılacak olan Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programlarının Uygulanması, seminer, konferans ve kamp faaliyetleri yürüteceklerini kaydetti.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, ise Anayasa’nın         “Gençliğin korunması” başlıklı 58.Maddesinde yer alan; “Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.” Hükmü çerçevesinde  bu gibi  faaliyetlerin yapılması için tüm olanakların  sağlandığını, gençlerimizin kötü alışkanların esiri  olmaması için  devletin anne  şefkatiyle  çalıştığını kaydetti.

 

Kaya, devletin toplum ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında, kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele büyük başarılar  sağladığını, bu mücadelenin  aralıksız  ve  hedefine ulaşıncaya dek süreceğini söyledi.

Açılışa, Adıyaman Gençlik Müdürü  Fikret Keleş,  İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sert Yalçın, İlçe  Milli Eğitim Müdürü  Halil Tuncmen, İlçe Müftüsü  Rıfat  Çevik, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Şevket Erşahin, çok sayıda kurum  amiri ve STK temsilcisi  katıldı.

Program, kurdele kesimi, kokteyl, protokol imzalama ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-14 15:06 tarihinde yayınlandı. 1903 Defa okundu.