Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sarıkamış harekatının 104. yılı etkinlikleri kapsamında Adıyaman’da da çok sayıda vatandaş şehitleri anma yürüyüşüne katıldı.
Gençlik Sarıkamış Şehitlerini andı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sarıkamış harekâtının 104. yılı etkinlikleri kapsamında Adıyaman’da da çok sayıda vatandaş “TÜRKİYE ŞEHİTLERİYLE YÜRÜYOR, VEFAKAR GENÇLİK FEDAKAR ECDADINI UNUTMAYACAK” sloganıyla düzenlenen yürüyüşe katılarak Sarıkamış Şehitlerini andı.

Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin Mehmetçiğin donarak şehit olduğu Sarıkamış Harekâtı’nın 104. yılı dolayısıyla Adıyaman’da da gençler ve çok sayıda vatandaş, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü.

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonunda düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman İl Müftüsü Alı Taşçı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Kamu Kurum ve Kuruluşların Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Adıyaman Ulu Cami önünde başlayan yürüyüş Cumhuriyet Spor Salonuna kadar devam etti. Yürüyüşe katılanlar ellerinde Türk Bayraklarıyla tekbirler getirerek, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Vatan Sana Canım Feda” sloganları eşliğinde Cumhuriyet Spor Salonuna kadar yürüdü.

aygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu. Cumhuriyet Spor Salonunda İl Müftüsü Mehmet Ali Taşçı, tarafından Sarıkamış Harekâtında donarak şehit düşen on binlerce Mehmetçik için dua etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-06 16:20 tarihinde yayınlandı. 1269 Defa okundu.