Adıyaman'ın Kahta ilçesinde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü kutlama etkinliğinde günün anlam ve önemini şehidin oğlu yaptı.
Günün anlam ve önemimi şehidin oğlu yaptı

15 Ağustos 2016 Pazartesi günü Diyarbakır’ın Çınar İlçesi yakınlarındaki Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği'ne PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Adıyaman'ın Kahta İlçesindeki doğumlu polis memuru Nazif Kaplan'ın lise öğrencisi olan oğlu Emir Kaplan günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yaptı.

Kaplan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘’ Sayın Kaymakamım Sayın Belediye Başkan Vekilim Sayın Cumhuriyet Başsavcım, değerli kurum amirlerim, çok kıymetli şehit aileleri ve gazilerimiz kıymetli basın mensupları, çok kıymetli misafirler, Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun…’’

Kaplan’ın konuşmasını pür dikkatle izleyen salon konuşma bitiminde ayakta alkışladı.

Kaplan’ın ailesi daha sonra resim sergisinde babasının portresiyle fotoğraf çekti hüzünlü anlar yaşadı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-03-18 18:02 tarihinde yayınlandı. 1547 Defa okundu.