amacıyla Adıyaman ilimizde düzenlenen Genç Nida Kur’an-ı Kerim ve Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmaları Kahta TP Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlendi.
Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma  Finalleri Kahta’da Yapıldı

Milli Eğitim bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından 81 ilde düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık yarışmalarında ilimizde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

İmam Hatip Liseleri öğrencileri arasında; öğrencilerimizin mesleki bilgi, beceri, yeteneklerini geliştirerek sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Adıyaman ilimizde düzenlenen Genç Nida Kur’an-ı Kerim ve Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmaları Kahta TP Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlendi.

Öğrenciler, öncelikle kendi okullarında girdikleri yarışmalarda derece elde ederek Adıyaman genelinde yarıştı.

Hafızlık yarışmalarında dereye giren öğrenciler şu şekilde oldu;

Hilal Yılmaz - Adıyaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 

Şevval Barak - Kahta Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ayşenur Çaktı – Gölbaşı Mehmet Tevfik Göksu Anadolu İmam Hatip Lisesi 

Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ise şu şekilde oldu;

Fatma Çetin Çakmak – Adıyaman Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi

Sedanur Ulu – Adıyaman Atatürk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Arzu Genç – Kahta Türkiye Petrolleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yarışmalarda kaybedeninin olmadığını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Lütfü Başli, “Bakanlığımızca tüm ülkemizde düzenlenen bu yarışmaların amacı Kur’an-ı Kerimi güzel okuma ve hafızlığa teşvik etmektir. Öğrencilerimiz yarışmalarda Kur’an-ı kerimi en güzel şekilde okumaya çalışarak diğer öğrencilerimize de örnek olmuşlardır. Bizim için yarışmaya giren tüm öğrencilerimiz başarılı olmuştur. Kur’an-ı Kerimi güzel okumayı öğrenmeye çalışarak kimse kaybetmemiştir. Yarışmalara katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Yardımcımı Sayın Mehmet Altındal yarışmanın hazırlanma ve yarışmaya giren tüm öğrencilere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Ödül töreni, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Kahta TP Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen ödül törenine Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Yardımcımı Sayın Mehmet Altındal, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Lütfü Başli, Kahta Müftüsü Rıfat Çevik, Şube Müdürümüz Mehmet Türk, Şube Müdürümüz Mesut Çoşkun, Okul Müdürü Halit Akel ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-12-10 12:09 tarihinde yayınlandı. 1260 Defa okundu.