Kahta Halk Eğitim Kurlarında açılan sayısız kurslar ile binlerce çeşit ürün çok güzel işler meydana getiriyorlar.
Halk Eğitim Kurslarında 1001 Ürün

Kahta Halk Eğitim  öğretmenlerinden Şadiye Uluçay, Ahşap Boyama ve Vernikleme Elemanı, Suna Armağan ve Hatice Tunçmen’e Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama kursları devam etmektedir.

Kurslarda  el emeği göz nuru çok harika ürünler kursiyerlerimiz tarafından yapılmaktadır.  Kurs  öğreticisi  Şadiye Uluçay ve öğrencilerinin büyük çabaları ile  kursunda ahşaptan çok farklı desen ve güzellikte ürünler ortaya çıktı. Bunun yanı sıra bazı kursiyerlerimiz rölyef sanatının tüm inceliklerini kullanarak harikulade tablolar meydana getirdi.

    Öğretici  Suna Armağan ve Hatice Hoca’nın kurslarında ise genç kızlarımıza yönelik çeyiz eşyaları, yatak, yorgan,Yastık örtüleri kursiyerlerimiz tarafından yapıldı.

   Ayrıca plastik poşete hayır uygulamasını sonuna kadar destekleyen kursiyerlerimiz bu amaçla pazar fileleri yaptılar.

Kurum Müdürü Ramazan Güllü kurlar hakkında şu açıklamalarda bulundu; ’Kurslarımıza katılımın çok olması ve çok sayıda farklı ürünün ortaya çıktığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Yakın zamanda bu ürünlerimizi düzenleyeceğimiz sergiyle tüm Kahta halkının beğenisine sunacağız. Halk Eğitimi Merkezi kadınlarımızın ikinci evidir. Burada kadınlarımız hem üretiyor, hem sosyalleşiyor, hem de her gün yeni bilgiler edinerek hayatı daha  renkli  yaşıyorlar.’’

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-10 15:37 tarihinde yayınlandı. 2522 Defa okundu.