İHH İnsani Yardım Vakfı Kahta Şubesi büyük bir katılımla Kur’an-ı Kerim tilaveti ile açıldı.
İHH Kahta Şubesi  Açıldı

İHH İnsani Yardım Vakfı Kahta Şubesi açılışı düzenlenen  programla  gerçekleştirildi. Girne Mahallesi Öğretmenevi karşısında bulunan İHH Kahta şubesi yeni binanın açılışı, Esat Aktanbaş Hoca’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan İHH Kahta Şube Başkanı Mehmet Güllü Orman, İHH vakfının bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın her yerinde felakete veya sıkıntıya uğrayan insanlara yardım ettiğini söyledi.

Başkan Orman konuşmasının devamında, “İHH olarak hiçbir zaman ayrım gözetmeksizin insanların zülüm görmeden özgür ve adalet üzerine bir yaşama kavuşmasını her insanın ve vakfımızın bir sorumluluğu olarak görüyoruz. Dünya üzerindeki her insanın onurlu bir yaşamı hak ettiğine bunun da ancak adalet ve insan haklarının korunmasıyla mümkün olabileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başta Kahta’da bulunan yetim ve öksüz çocukların ihtiyaçlarını giderdiklerini ve onların derdiyle dertlendiklerini belirten Başkan Orman, “İçtimai hayat endişesiyle hiçbir yetim, öksüz, gariban evladımız eğitimden, ilimden uzak durmamalıdır. İhtiyaç sahiplerine burs vererek onların kimseye muhtaç olmadan eğitimlerini tamamlamalarını sağlamak en asli görevimizdir. Bu şuurla çıktığımız yolda ilçemizde yetim kardeşlerimiz öncelikli olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilerimize üniversiteyi bitirene kadar burs desteği veriyoruz. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelere giyim ve kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Bu yardımların sağlanmasında derneğimize büyük katkı sağlayan hayırsever vatandaşlarımıza ve bu yardımların dağıtılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

İHH Adıyaman Şube Başkanı Mahmut İzci ise konuşmasında , “27 yıldır bu ümmetin yüz akı olmaya çalışıyor. Ülkemizde ve Dünyanın her yerinde mazlumların ve mağdurlara yardımlar yapmaktayız.  Nerede bir yetim ve mağdur var ise yardım elimizi uzatıyoruz” sözlerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından İHH Kahta Şubesinin yeni binası dualar eşliğinde açılarak misafirlere ikramlar yapıldı. 

Açılış törenine AK Parti Kahta ilçe Başkanı Bedir Yeni, HÜDA PAR Kahta ilçe Başkanı Bedir Elçi, AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, lçe Gençlik Merkezi ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek kurum amirleri ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-04 09:44 tarihinde yayınlandı. 2407 Defa okundu.