Kahta ilçesinde İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kahta şubesi, korona virüs salgını ile mücadelede ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşmaya devam ediyor.
Kahta İHH muhtaçların yardımına koşuyor

 Kahta İHH şubesi pandemi sürecinin başladığı ilk günden bugün kadar ilçede 2 bin aileye giyim gıda, et ve nakit yardımında bulundu.

Yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan İHH Kahta Şube Başkanı Mehmet Güllü Orman, Covid-19 salgıda pandemi süresi boyunca ilçedeki 2 bin aileye giyim, gıda ve nakit yardımı götürdüklerini söyledi.

Düzenli olarak yapılan yardımların hayırseverler tarafından finanse edildiğini ifade eden Başkan M. Güllü Orman, “Pandemi sürecinde yardımlarımız aralıksız devam ediyor. Salgının başladığı günden bugüne kadar Kahta’da 2 bin aileye yardım ettik. Kahta İHH, hem yetimlere hem mazlumlara hem de yardıma muhtaç ailelere her zaman şefkat elini uzatmıştır. Bu şefkat eli bazen sokağa çıkmaları sınırlandırılan hasta, yaşlı veya ihtiyaç sahibi aileler olabiliyor. Dolayısıyla hayırseverlerimizin desteği ile yardımlarımız, kesintisiz devam ediyor. Rabbimin izniyle bu zor günleri geride bırakacağız inşallah” dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-12-23 16:40 tarihinde yayınlandı. 3122 Defa okundu.