Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde görev yaparken Kahta ilçesine atanan Kaymakam Abdil Koç göreve başladı.
Kahta  Kaymakamı Göreve Başladı

İlçe  kaymakamlık  binası önünde  kurum amirlerinin katılımlıyla  maske  ve mesafe  kurallına uyarak  düzenlenen  karşılama   töreninden sonra Kaymakam Abdil Koç kaymakamlık  binasına geçti.

Abdil Koç Kimdir?

  Afyonkarahisar doğumlu olan Kaymakam Abdil Koç ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Aralık 2009’da Burdur Kaymakam Adayı olarak görevine başlamıştır.

 

        İzmir’de teftiş stajını, Sandıklı’da refiklik stajını ve Burdur’da vilayet stajını tamamlayan Kaymakam Abdil Koç, Bolu’nun Mengen ilçesinde Vekil Kaymakamlık görevini yürüttü. İçişleri Bakanlığı tarafından dil eğitimi almak ve Alman idari sistemi hakkında incelemelerde bulunmak üzere bir yıllığına Almanya’ya gönderildi. Daha  sonra Kaymakamlık kursunu tamamlayarak kura ile Rize/İkizdere Kaymakamlığı’na atandı. Kaymakam Koç, burada üç yıl çalıştıktan sonra iki yıl süre ile Artvin’in Ardanuç ilçesinde görev yaptı.

 

        Ardanuç Kaymakamlığı döneminde Suriye/Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki insani yardım faaliyetlerini koordine etmek üzere Vali Yardımcısı olarak Kilis Valiliği emrine görevlendirilmiş ve altı ay bu bölgede çalışmıştır. Buradaki görevinin sona ermesiyle birlikte Kars Arpaçay Kaymakamlığı’na atanmıştır.14.07.2020 tarihli Resmi Gazete'de  yayımlanan  Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle  Keskin Kaymakamlığı'na atandı.

 

        15/09/2020 tarihi itibariyle  Kahta ilçesinde  görevine başlayan kaymakam Koç, evli ve iki çocuk babası.

Kaymakam Abdil Koç, ileri düzey İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-09-16 11:43 tarihinde yayınlandı. 5974 Defa okundu.