Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Türkiye Kızılay Derneğinin Şube Başkanlığına Kemal Kutlu Seçildi.
Kahta Kızılay'da Kan Değişimi

Kahta Gençlik Merkezi Salonunda gerçekleyen olağanüstü kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından kongrede konuşan Türk Kızılay Kahta Şube Başkanı Kemal Kutlu, Kahta Şubesi Kızılay Olağan Kongresine hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. 150 yıllık  geçmişiyle ülkemizin büyük bir mirası olan Türk Kızılay'ının şubesini Kahta’ya kazandırmanın gururunu hep birlikte yaşadıklarını ifade ederek, '' Bizler genel merkezimizin teklifi ile görevlendirildik. Bugün ise ilçemizde kongremizi yapıyoruz. Kızılay bir İyilik Hareketidir, bir iyilik yarışıdır. Doğrusu bir iyiler ordusudur. Devletimiz için, milletimiz için, ihtiyaç sahipleri için itibarlı ve güçlü Kızılay için bir araya geldik hep birlikte çalışacağız. Doğal afetlerde Kızılay üyeleri gönüllü olarak çalışmalara katılır, ihtiyaç sahiplerine ulaşır. Bunun güzel örneğini yanı başımızda Samsat'ta yaşadık. O gün oraya ilk gelenlerin başında Kızılay vardı.''

Hedeflerimiz;

Kahta’ya Kan Merkezi kazandırmak istiyoruz. 

Bunun için öncelikle bir binaya ihtiyacımız var. İlçe kaymakamımıza müracaatımızı yaptık inşallah Kahta’da Kızılay'ımızın ihtiyaç sahiplerine hizmet vereceği bir binası olacak.

Yardım talep edeceğimiz resmi kurumlar; 

Valilik, kaymakamlık, milli eğitim, jandarma ve emniyet müdürlüğümüzle işbirliği yapacağız. İş adamları ve yardımseverlerden destek bekliyoruz.

Sosyal aktiviteler;

Voleybol, basketbol ve kaymakamlık kupalarına katılabilir. Çocuklara ve gençlere dönük seminerlerimiz olacak. Hepimiz ilk yardım desteği alacağız inşallah bunlarla ilgili kurs ve seminerler düzenleyeceğiz. Şube binamızda kitap cafe oluşturacağız. Okullarla işbirliği çalışmaları yapacağız. Yurt dışı çalışmaları için yabancı dili olan arkadaşlarımız tabi ki avantajlı olacak. Kızılay Genel Merkezimiz talep ederse bilgilendireceğiz. Kısacası Kızılay için gecemizi gündüzümüze  katacağız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum '' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Divan Başkanlığını Mehmet Dikmen'in  yaptığı seçimlere geçildi. Gerçekleşen seçim sonucunda Kemal Kutlu Türk Kızılay Kahta Şube Başkanı seçilirken, başkan yardımcılığına ise İbrahim Tanrıverdi getirildi. Yönetim kurulu üyeliklerine Cahit Çelebi, Mustafa Çiçek, Mustafa Şahin, seçilirken, denetim kurulu üyeleri ise  Mehmet Şimşek, Osman Erdem'den oluştu. Üst kurul üyeliklerine de Mustafa Şahin, Bilal Mente  seçildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-03-16 23:26 tarihinde yayınlandı. 1986 Defa okundu.