Kahta ilçesinde vatandaşlar, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehitler anıldı, Bahar Kalkanı Harekatı'na destek verildi.
Kahta Mehmetçik için tek yürek oldu

ADIYAMAN (AA) - İSMAİL KAYA- Adıyaman'ın Kahta ilçesinde vatandaşlar, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehitler anıldı, Bahar Kalkanı Harekatı'na destek verildi. 

İlçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş, Mustafa Kemal Caddesi'nde düzenlenen şehitleri anma programı ile tekbir getirerek ellerindeki Türk bayraklarıyla  Mehmetçiğe destek verdi.

Cadde üzerinde toplanan kalabalık, ilk olarak şehitlerin adını okudu. 

Çok sayıda vatandaş, Kahta Kaymakamlığı önünde toplandı. Burada halk adına konuşma yapan Harun Yavaş,  İdlip'te Mehmetçiğe Esad güçleri tarafından hain ve alçak saldırıda bulunulduğunu ve 34 askerin şehit olduğunu ifade etti.

Şehit olan askerlere başsağlığı dileyen Yavaş, "Batı ülkeleri, sınırlarına birkaç bin mültecinin dayanması neticesinde gerçek yüzlerini gösterdi.  Ülkemiz yaklaşık on yıldan beri bu mazlum halka ensar görevi yapıyor." dedi.

Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik ise şehitler için dua ederek, zalim Esad ve yandaşlarının mutlaka kaybeden taraf olacağını kaydetti.

Programa Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, TÜGVA, Kahta ilçe Başkanı Lütfü Başlı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum çalışanları ve çok sayıda  vatandaş katıldı. 

Kalabalık daha sonra tekbirler okuyarak dağıldı. 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-03 15:02 tarihinde yayınlandı. 4948 Defa okundu.