Türkiye Gençlik vakfı (TÜGVA) Kahta ilçe teşkilatı Boğaziçi üniversitesi eylemlerinde Müslümanların kutsalı Kabe'nin fotoğrafının yere serilmesini cuma namazı çıkışında düzenledikleri basın açıklamasıyla kınadı.
Kahta TÜGVA'dan sert tepki

Merkez Zeynal cami çıkışında  toplanan  kalabalık adına basın açıklamasını   Türkiye Gençlik vakfı (TÜGVA) Kahta  ilçe  temsilcisi  Lütfi Başli okudu.

 

Okunan  açıklamada, ''

LGBT sapkınlığı adına özgürlük çığırtkanlığı yapanların, hakikatte kendilerinden başka hiçbir düşünce ve inanca yer vermediklerin  tescillenmiştir.

28 Şubat sürecinde ve sonrasında, türlü zulümlere imza atmış bu yasakçı zihniyetin kîni, tekrar tekrar nüksetmiş ve bu sefer biz Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama’yı tahkir etme gayreti içerisine girmiştir. Biz Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama’nın böylesine menfur bir sapkınlık alametiyle tahkir edilmesi imkan dahilinde değildir.

Sözde eylemlerde, çeşitli terör örgütleri ile ilişkili olan sözde öğrencilerin, ülke huzurunu kaçırmak, milli birlik ve beraberliği bozmak ve kaos ortamının fitilini ateşlemek adına vazifelendirildiklerine daha fazla kanıt gerekmemektedir. Haddi ve hududu aşan hakaretlere boyun eğmeyecek, inananların, inkar edenlerce fişlenmesine sessiz kalmayacağız.

 

Bu topraklar, İslam’a düşman olanlardan, sapkınlıklarını meşrulaştırmaya çalışanlardan ve dahi kutlu coğrafyamızda mukaddesatımızı baltalama çabasında olanlardan ayıklanmış bir halde kıyamete kadar, ahiret gününde hesap vereceğine iman etmiş milletimize emanettir.''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-02-05 14:57 tarihinde yayınlandı. 5949 Defa okundu.