Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Peygamber Sevdalıları Vakfı, "Dünya Kudüs Günü" etkinlikleri kapsamında basın açıklaması yaptı.
Kahta'da "Dünya Kudüs Günü" basın açıklaması

100. Yıl Park'ta bir araya gelen vakıf gönüllüleri, ellerinde " Kudüs’ün özgürlüğü ümmetin özgürlüğüdür, Yüreğimiz senin için çarpıyor ey Aksa, Zalimler için yaşasın cehennem, Kudüs ve Aksa ümmetin kanayan yarası " yazılı döviz taşıdı.

Okunan Kur’an-ı Kerin tilavetinden sonra açılış konuşmasını Peygamber Sevdalıları Vakfı Kahta üyelerinden Mustafa Arı yaptı. Arı, yaptığı konuşmada , Kudüs ve Mescidi-i Aksa'nın Allah'ın mukaddes kıldığı mekan ve Müslümanların ilk kıblesi olduğunu, onların esaretlerinin ancak Müslümanların birlik ve beraberliği ile mümkün olacağını söyledi.

Daha sonra söz alan vakıf üyesi Cemal Erdoğan, "Kudüs ve Mescidi Aksa; Allah'ın mukaddes arzı, ilk kıble ve 3. Harem, Kutlu Nebi’nin miraç noktası, ümmetin vahdet ve birliğinin sembolüdür. Ümmet ancak onunla izzet kazanır ve onsuz da esaret yaşar. Kudüs düştüğünde ümmet düşüyor. Kudüs düştüğünde insanlık düşüyor. Vicdan, merhamet ve saadet düşüyor. Bu vesileyle Dünya Kudüs gününü kutluyor, en kısa zamanda bu günlerin özgür Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da kutlanmasını umut ediyor, bu dava uğrunda mücadele eden ve bedel ödeyen tüm kardeşlerimizi izzet ve minnetle yâd ediyoruz. Rabbimiz bizleri de bu yüce dava uğrunda mücadele eden şerefli kullarından eylesin inşallah. " dedi.

Açıklamanın ardından dua edilmesiyle grup dağıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-04-30 00:38 tarihinde yayınlandı. 539 Defa okundu.